Facebook Google+ Twitter

Zespół Teatru Wielkiego w Łodzi dziękuje za sezon 2014/2015!

Sezon artystyczny 2014/2015 w Teatrze Wielkim w Łodzi dobiegł końca. Wypełniły go wspaniałe widowiska i wielkie emocje.

Teatr Wielki w Łodzi / Fot. fot. Joanna Miklaszewska-SierakowskaSezon artystyczny 2014/2015 w Teatrze Wielkim w Łodzi dobiegł końca. Rozpoczęliśmy go obchodami 60-lecia łódzkiej sceny operowej, w ramach których odbyła się pierwsza z premier minionego sezonu – Straszny dwór w reżyserii Krystyny Jandy. Kolejnym premierowym spektaklem był poruszający Trubadur w wyjątkowo udanej realizacji Laco Adamika. Nowy Rok przywitaliśmy Wieczorem Gwiazdami utkanym… czyli iście szampańskim widowiskiem, przygotowanym przez solistów Teatru. Wkrótce potem zaprezentowaliśmy wagnerowskiego Holendra tułacza dowodząc, że nasz zespół artystyczny potrafi z sukcesem odnaleźć się w repertuarze powszechnie uznawanym za wyjątkowo trudny. Kolejną niespodzianką okazała się pełna rozmachu inscenizacja Barona cygańskiego w interpretacji Tomasza Koniny, która wzbudziła wielkie emocje niecodziennym odczytaniem słynnego libretta.

W minionym sezonie widzowie Teatru mieli okazję uczestniczyć w dorocznym Koncercie na Wielki Tydzień i ze wzruszeniem wysłuchać oratoryjnych dzieł Henryka Góreckiego i Karola Szymanowskiego. Wydarzeniem był także recital primadonny Joanny Woś, która uradowała swoich wielbicieli ariami Mozarta i ks. Poniatowskiego.

Jak co dwa lata, w maju odbyła się kolejna, XXIII już edycja Łódzkich Spotkań Baletowych. Tradycyjnie gościliśmy na nich światowe gwiazdy – między innymi żegnającą się ze sceną Sylvie Guillem i zespół włoskiej La Scali. Festiwal zainaugurowała premiera Teatru Wielkiego w Łodzi Chopin wymarzony (Chopin Imaginaire), zainspirowana muzyką tytułowego kompozytora.

Obok spektakli operowych i baletowych, miniony sezon w Teatrze wypełniły spotkania w ramach nowej formuły działalności edukacyjnej. Katarzyna Jasińska zdradzała zakulisowe tajemnice operowych realizacji w cyklu Magiczne moce sceny, a Waldemar Sutryk udzielał Lekcji chóru.

Sezon 2014/15 to rok wypełniony wspaniałymi widowiskami i niezapomnianymi wrażeniami. Dziękujemy, że uczestniczyliście w nich Państwo i mamy nadzieję, że równie chętnie będziecie nam towarzyszyć w kolejnym sezonie. Zapraszamy serdecznie po wakacjach!

Zespół Teatru Wielkiego w Łodzi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.