Facebook Google+ Twitter

Zespół The Shipyard z Gdyni - postapokaliptyczny rock

Mamy na polskim rynku sporo kapel, które chcą brzmieć jak The Hives, Franz Ferdinand, czy The Smiths. The Shipyard chcą brzmieć jak The Shipyard.

Okładka płyty Shipyard, fot. Materiały zespołu / Fot. Materiały zespołuNie wiem jak do końca określić muzykę The Shipyard - czy to jest post-rock, post-grunge, czy post-alternatywa. Jedno jest pewne: to jest muzyka "post". W sensie zmierzchu, końca czegoś. No właśnie, czego? Bo słuchając albumu ma się wrażenie, że to jest opiewania czegoś, co zginęło, zniknęło, przeminęło. Może to ten smutek w piosenkach, ta psychedelia, a może coś jeszcze. W każdym bądź razie ten apokaliptyczny (post-apokaliptyczny) nastrój dominuje na krążku "We Will Sea".

Niektóre fragmenty są zgrabnymi piosenkami ("Downtown 2012" czy "Fire My Desire"), inne to rozbudowane bardziej kompozycje ("Free Of Drugs").
Owszem, zespół śpiewa niemal na całej połaci krążka po angielsku, ale w żadnym wypadku nie ma się wrażenia, że The Shipyard chcą brzmieć czy naśladować angielskie zespoły. I to jest wielki plus tego bandu. Mamy na polskim rynku sporo kapel, które chcą brzmieć jak The Hives, Franz Ferdinand, czy The Smiths. Nie wymienię ich, nie będę im (i sobie) robił antyreklamy.

Dlatego "We Will Sea" odstaje od mainstreamu i nie widzę ku temu przeciwskazań. Odstawanie od mainstreamu ma wiele zalet. I szczerze powiedziawszy nie chciałbym by to się zmieniło. Są płyty i piosenki, których lepiej się słucha w prywatny odtwarzaczu, między kubkiem herbaty a kaloryferem, niż w radiu, między reklamami.

Powiedziałem wcześniej, że to smutny album. Jednak do końca nie mogę tego powiedzieć, bo również jest parę kompozycji podnoszących na duchu. "Downtown 2012" jest bardzo w takim klimacie, z ciepłymi gitarami i rytmem, który zachęca do tańca życia i radości istnienia.

Więcej o zespole i jego piosenkach: http://theshipyard.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pani Jadwigo, dziękuję za opinię. Taki jest świat. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Wszystkie uczelnie, które właśnie ci ludzie potworzyli, przy tym ogromne pieniądze zarabiają. I co? I katolicy idą, tak jak gęsi, za przeproszeniem. " - bezczelność tego klechy przekracza wszelkie granice. GDZIE i KTO szkolil Rydzyka?
Kto i w jakim celu dopuścił tego OBCEGO do głosu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.