Facebook Google+ Twitter

Zespół The White Stripes ogłosił koniec działalności

Choć kapela od dawna przechodziła kryzys z powodu problemów osobistych jej członków, ta informacja zaszokowała fanów legendarnej grupy rockowej. The White Stripes ogłosili publicznie koniec działalności artystycznej zespołu.

Jack White / Fot. SteveHopson, domena publiczna, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:JackWhitebySteveHopson.jpg''Powodem (zakończenia działalności - przyp. red.) nie są różnice artystyczne czy brak chęci do tworzenia. Nie są nim też problemy zdrowotne, bo Meg i Jack czują się dobrze. Istnieje jednak mnóstwo innych powodów, ale głównym z nich jest wola zachowania tego, co piękne dla naszego zespołu'' - tymi słowami duet White'ów postanowił pożegnać fanów kapeli.

Grający prawie 13 lat band ma w dorobku 6 krążków, a każdy z nich otrzymał nie tylko dobre recenzje uznanych krytyków, ale także gorące przyjęcie słuchaczy na całym świecie. Zespół nigdy nie zmienił swojego dwuosobowego składu, który od początku był dla mediów i fanów nie lada tajemnicą. Meg i Jack początkowo podawali się za rodzeństwo, choć jakiś czas później na jaw wyszło, iż byli... małżeństwem. White'owie rozwiedli się w 2000 roku, a grająca na perkusji Meg ciężko zniosła rozstanie. Plotki głoszą, iż to jest właśnie jeden z głównych powodów zakończenia działalności kapeli.

Rozejście się dróg Meg i Jacka nie oznacza jednak, iż talenty muzyków się zmarnują, bo Jack od kilku lat świetnie radzi sobie w biznesie jako członek zespołu The Dead Weather oraz producent
muzyczny. Kilka dni temu światło dzienne ujrzała płyta legendarnej wokalistki rock and rollowej Wandy Jackson, której White był producentem. Nie wiadomo, jak potoczą się losy innych formacji Jacka, wiadomo natomiast, iż The Dead Weather nie wpadnie w najbliższym czasie do studia, bo w trasę rusza pierwotny zespół wokalistki TDW, Alison Mosshart.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.