Facebook Google+ Twitter

Zespół z Małopolski na Światowym Festiwalu Folkloru

Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” wyjechał na Światowy Festiwal Folkloru do Francuskiego Montréjeau, gdzie będzie reprezentować Myślenice i Małopolskę.

 / Fot. p. SzewczykFrancuski festiwal, to jedna z najstarszych w Europie imprez folklorystycznych. Uczestniczyły w niej m.in. Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”, Narodowy Balet Rosyjski, Chór Aleksandrowa z Moskwy, Wilki Balet Argentyński, a w tym roku do tego zacnego grona dołączy także „Ziemia Myślenicka”.

Artyści spędzą na festiwalu tydzień. Zaprezentują się w 6 koncertowych odsłonach. W sumie wyjedzie 40 artystów: muzyków, tancerzy i śpiewaków. Zabiorą ze sobą blisko 100 różnych kostiumów, m.in. sądeckich, rzeszowskich i beskidzkich. W programie przygotowanym na festiwal zagraniczna publiczność zobaczy pieśni i tańce Lachów Sądeckich, Górali Żywieckich, Mieszczan Żywieckich, pieśni i tańce z Górnego Śląska, oraz po raz pierwszy prezentowana przez Zespół za granicą wiązanka pieśni i tańców rzeszowskich. "Jest to premiera tego układu i muzyki za granicą, jaką nasz Zespół przygotował z myślą o festiwalu. Widownia z Myślenic zobaczy ten numer dopiero na naszym galowym koncercie w grudniu. Mam nadzieję, że publiczność i eksperci dobrze przyjmą pieśni i tańce rzeszowskie" – wyjaśnia Karolina Druzgała, autorka choreografii do muzyki w opracowaniu Tomasza Pawlaka.

To jednak nie koniec atrakcji. Jeden z festiwalowych koncertów Zespołu będzie można zobaczyć na żywo w telewizji na francuskim kanale France 3 Midi-Pyrenees. Początek transmisji o godzinie 19.00. "Jeśli, ktoś ma kablówkę to zachęcamy do śledzenia naszych występów w telewizji. Mam nadzieję, że przypadną Państwu do gustu" – mówi Piotr Szewczyk, dyrektor Zespołu.
Partnerem udziału Zespołu „Ziemia Myślenicka” w festiwalu jest Gmina Myślenice oraz Województwo Małopolskie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.