Facebook Google+ Twitter

Zespoły wykonujące poezję śpiewaną. Część II

Zapraszam do drugiego artykułu z serii "Zespoły wykonujące poezję śpiewaną". W tej cześć przedstawię historię zespołu SDM.

Na początku lat 80. XX wieku w Ostrowie Wielkopolskim został założony duet muzyczny w skład którego wchodzili: Krzysztof Myszkowski i Andrzej Sidorowicz.

W roku 1984, kiedy duet wystartował w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie zaczęła się prawdziwa historia zespołu. Wtedy po raz muzyków zapowiedziano, jako „Stare Dobre Małżeństwo”. Zauważono bowiem, że znają się bardzo długo, aby takie określenie im przypisać.

Wojciechowi Belonowi (lider Wolnej Grupy Bukowina), który zasiadał w komisji oceniającej zespoły wstępujące na festiwalu bardzo się spodobało brzmienie duetu. W ten oto sposób SDM trafia do ramówki koncertu "Światło", który odbywał się na świnoujskiej FAMIE. Tam zacieśniła się znajomości, która jesienią 1984 r. zaowocowała wspólnym koncertem.

W 1988 współpracę z zespołem rozpoczął Roman Ziobro, a w 1989 r. Ryszard Żarowski (wcześniej grywał w zespołach: Małolepsi, AKT-Wrocław, Bez Idola). Akustykiem zespołu został Wojciech Gołosz.

Od 1989 do 2002 r. SDM było formacją "męską" o stabilnym składzie: Krzysztof Myszkowski, Wojciech Czemplik, Ryszard Żarowski, Roman Ziobro. Ten ostatni opuścił zespół w 2002 r. Na jego miejscu przez jeden sezon na gitarze basowej grał Robert Szydło, później do zespołu przystał Andrzej Stagraczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Już poprawiam sie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego tutaj nie ma piosenki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.