Facebook Google+ Twitter

Zestresowany jak listonosz, szczęśliwy jak krawiec

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-09-20 14:02

Policjanci, listonosze i operatorzy urządzeń precyzyjnych są najbardziej zestresowanymi pracownikami - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Pracownię Stresu Zawodowego Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Badaniom poddano ponad 2,

 

fot. Dziennik ZachodniByły to osoby zatrudnione przede wszystkim w przemyśle i służbach mundurowych. Nie było w tej grupie menedżerów, lekarzy ani dziennikarzy. - Badania nad stresem w miejscu pracy są w Polsce nowością - mówi dr Dorota Merecz-Kot, kierowniczka Pracowni Stresu Zawodowego IMP w Łodzi.

Naukowców najbardziej zaskoczyło, że policjantów wcale nie stresuje ściganie przestępców z użyciem broni tylko biurokracja, która wymusza na nich pisanie raportów i sprawozdań. Papierkowa robota równie mocno stresuje nauczycieli. Pedagodzy, jak wskazują badania, mają dodatkowo zszargane nerwy konfliktami w gronie nauczycielskim. Najmniej stresuje ich odpowiedzialność za uczniów.

U badanych informatyków, księgowych i pracowników poczty stres był związany z monotonią wykonywanej pracy. Listonoszy stresuje obawa, że mogą zostać napadnięci i ograbieni z pieniędzy, które dostarczają adresatom. Osoby obsługujące urządzenia precyzyjne nie są popędzane przez szefów, ale i tak pracują w permanentnym stresie, bo cały czas skupiają uwagę na wskazaniach maszyny.

Prawie żadnych zawodowych stresów nie mają krawcy i kreślarze, a najmniej stresującym zajęciem okazała się praca w laboratorium. (luk)

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.