Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27439 miejsce

„Zeszyt dla ucznia” – zadanie wykonane

Około dwustu osób wzięło udział w festynie „Zeszyt dla ucznia”, którego celem było zebranie środków na zakup pomocy szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci z Gdańska.

fot. Ewa KowalskaRozpoczęciu festynu początkowo towarzyszyła mżawka, co w połączeniu z grupą służbowo ubranych przedstawicieli władz miasta i województwa nie rokowało zbyt dobrze. Przybyłych gości przywitali pomysłodawcy i gospodarze imprezy – Magdalena Adamowicz z Europejskiej Unii Kobiet Trójmiasto i Jerzy Boczoń, dyrektor Fundacji Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych.fot. Ewa Kowalska

Szczęśliwie po kilkudziesięciu minutach niebo się przejaśniło, zaczęło przybywać coraz więcej gdańszczan ze swoimi pociechami. W powietrzu rozszedł się zapach pieczonych kiełbasek, ogórków małosolnych, piwa, świeżego ciasta i innych smakołyków, a impreza zaczęła nabierać charakteru właściwego dla fot. Ewa Kowalskafestynu. Temperaturę podgrzewał zespół Mietek Blues Band, a  losowanie fantów, ufundowanych przez sponsorów imprezy, dostarczyło sporej dawki radości.

Na szczególnie rozbawionego wyglądał przewodniczący Rady Miasta Bogdan Oleszek, który wylosował... zabieg upiększającyfot. Ewa Kowalska w gabinecie kosmetycznym. Dzieciaki ustawiały się w kolejce do malowania twarzy i z zazdrością patrzyły na występ młodziutkich cheerleaderek, zwinnie fot. Ewa Kowalskaoperujących kolorowymi pomponami.

W czasie festynu nie zabrakło również niewielkiej aukcji, na której szczególnym rarytasem była  Księga Milenijna Gdańska – Gedanensis Millenni Splendor, a można też było nabyć skórzana galanterię, reprodukcję z przedwojennego Gdańska czy torby sportowe.fot. Ewa Kowalska

Drugiej części losowania fantów, zapowiadanej już od początku imprezy, towarzyszyły szczególne emocje, ponieważ za szczęśliwym numerkiem losu, krył się bilet wstępu, do najlepszego sektora, na sobotni   koncert Gilmoura.

W trwającym cztery godziny festynie wzięło udział około dwieście osób. Koszty całej imprezy, jak zapewnia matka chrzestna przedsięwzięcia Magdalena Adamowicz (na zdjeciu), ponieśli sponsorzy, a całość środków uzyskanych ze sprzedaży biletów wstępu/losów (20 zł ) i z aukcji (2220 zł) będzie przekazana dzieciom wskazanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku.

fot. Ewa KowalskaA co z siedzibą RCI, dawnym Pałacem Ślubów? No cóż ... wydaje się, że warto urządzić festyn, którego celem będzie zebranie pieniędzy na odnowę klasycystycznego, wrzeszczańskiego pałacyku, ale to już zupełnie inna bajka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To się mogą dzieci cieszyć, że ktoś się o nie troszczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.