Facebook Google+ Twitter

Zeszyty do języka... nięmięckiego

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-08-19 07:28

W łódzkich hipermarketach Tesco pojawiła się partia zeszytów z błędami ortograficznymi. Klienci zastanawiają się, czy nieudany żart językowy, czy kompromitująca pomyłka.

 / Fot. Fot. Jarosław ZiarekNa okładkach zeszytów zamiast litery "e" wydrukowano "ę". W oczy kłują napisy: "matęmatyka", "język nięmięcki" i "gęografia". Zeszyty zostały wyprodukowane w Chinach. Tesco importowało je do naszego kraju. Rzecznik hipermarketu Przemysław Skory był zaskoczony.

- Jest to błąd, a nie zamierzone działanie - tłumaczył. - Chińczycy mają problem z polskim alfabetem. Musieliśmy dostać wadliwą partię z pomyłkami w druku. Sprawdzimy to i podejmiemy decyzję, czy wycofać zeszyty ze sprzedaży. (ij)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mały kłopot jak błąd jest na zeszycie. Moja klasa dostała świadectwa z błędami. Zamiast język niemiecki napisano " język nemecki " a zamiast warsztaty dziennikarskie " warsztat dziennikarskie ". Grzecznie zapytałem się nauczycielki, kiedy dostanę świadectwo z historią przez ch. Nie słyszała, albo udawała, że nie słyszy. Z racji, że klasie nie chciało się przejeżdżać w poniedziałek po zakończeniu roku, zaakceptowaliśmy te błędy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Błąd? Nie sądzę: http://www.pardon.pl/dyskusja/397278#komentarz_397741

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.