Facebook Google+ Twitter

Zeus powraca!

Od 2006 r. wyznawcy Bogów przedchrześcijańskiej Hellady mogą oficjalnie modlić się w miejscach publicznych. Dla chrześcijan to tylko "garstka znudzonych snobów", dziwią się, "jak można wierzyć w bogów Olimpu"?

http://fakty.interia.pl/ciekawostki/news/rmf-zeus-powraca,860943,18

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.12.2008 22:34

Ok, poddaje się :) Co nie znaczy, ze przyznaje Ci racje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku przecież niegdysieszy "błąd" staje się w końcu normą językową! Tego zwrotu - "poganizm" - używa dziś wielu publicystów w Polsce. Nie uważam, by popełniali oni błąd. Oto pierwszy znaleziony link http://www.psychomanipulacja.pl/art/poganizm-i-neopoganizm-a.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.12.2008 21:50

Wojtku, zajrzyj pod www.pwn.pl. Spróbuj znaleźć w Słowniku Języka Polskiego zwrot "poganizm"... Nie znajdziesz, ponieważ nie istnieje w naszym słownictwie. Zapewniam Cie, ze wiem, o czym mowie. Niezależnie od używających tego zwrotu. Jeśli go używają, popełniają kardynalny błąd...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro słowo "poganizm" jest używany przez piszących w języku polskim, to jak może nie istnieć? Ma nawet swoją definicję w języku polskim:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.12.2008 14:00

Nie spieram sie o "nazewnictwo". Twierdze jedynie, ze w jezyku polskim zwrot "poganizm" nie istnieje. To poganstwo. Podobnym bledem byloby, gdybys nazwal katolicyzm "katolickoscia" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie spierajmy się o nazewnictwo i dogmaty... Tym bardziej że sam spór z racji tego, iż definicja poganizmu od dawna w filozofii i nauca jest znana, jest bezsasadny! Zob. François Lyotard!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.12.2008 13:53

"Pogaństwo", proszę. Cos takiego jak "poganizm", nie istnieje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chrystus nie dla każdego jest wzorcem do naśladowania, tak jak nie dla każdego wzorcem postępowania są święci katoliccy. Dla poganina, jak słusznie zauważył Szaweł, znany bardziej jako św. Paweł, chrześcijańskie nauki to głupstwo...

Poganizm to nie tylko kult stworzonego! W przeciwieństwie do nihilizmu chrześcijaństwa (w odniesieniu do wartości świata doczesnego) poganizm rzeczywiście ceni i kultywuje wartości życia doczesnego, nie bardzo zajmując się spekulacjami na temat "życia po życiu", z których to słyną tzw. religie objawione.

Poganizm sprowadza człowieka rojącego o zaświatach z powrotem na Ziemię, mówiąc mu: Człowieku nie deprecjonuj upływającego czasu, lecz wykorzystaj każdą sekundę swego istnienia tutaj, bo drugi raz się ona nie powtórzy! Nie biczuj się za instynkty (w pojęciu chrześcijan - to domena działania Szatana), w które wyposażyła Cię Natura, byś mógł przetrwać i przekazać życie. Człowieku każdego dnia stawaj się coraz lepszy - lepszy niż byłeś wczoraj (i nie chodzi tutaj bynajmniej o jałowe moralizatorstwo chrześcijaństwa) - upodabniaj się do Bogów nieśmiertelnych - w dobrym, a nawet ... "złym".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.