Facebook Google+ Twitter

Zew krwi, czyli kariera zapisana w tętnicach

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-02-03 09:18

Cztery z dziesięciu najczęściej kupowanych książek w Japonii w 2008 r. były o krwi. Konkretnie o czterech grupach ludzkiej krwi, czyli: 0, A, B i AB, oraz o tym, jak wpływają one na osobowość człowieka.

Japońskie wydawnictwo Bungeisha sprzedało swą krwistą serię książek w ponad 5 mln egzemplarzy. 90 proc. Japończyków doskonale wie, jaką ma grupę krwi. Większość już wcześniej była przekonana, że ich krew decyduje o tym, kim w życiu będą i jak znaczącą karierę zrobią.

 / Fot. PolskapresseW potęgę krwi wierzy się w Japonii bardziej niż w horoskopy w zachodnim świecie. Wiele przedsiębiorstw zatrudnia specjalne firmy, które zajmują się ketsu-eki-gata, czyli dobieraniem personelu pod kątem właściwych proporcji grup krwi. Japońska moda nakazuje kupować produkty spożywcze, ubrania czy kosmetyki dla posiadaczy konkretnej krwi. Niektóre kobiety poszukują partnerów z taką, a nie inną grupą krwią. A dzieciaki w przedszkolach też rekrutuje się w oparciu o ich krew. Japonia ma już nawet całkiem nowe określenie na szykanowanie z powodu niewłaściwej grupy krwi - bura-hura.

Większość Japończyków ma krew grupy A. Ale uważają się, że tylko ludzie z grupą krwi 0 mogą zostać najlepszymi dowódcami, bankierami, politykami i zawodowymi sportowcami. Bo osoby z krwią grupy 0 to wojownicy. Potomkowie łowców, najstarszych ludzi na ziemi.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.