Facebook Google+ Twitter

Zezem z półobrotu, czyli o partyjnych transferach

Od dawna uważam, że polityka jest bardzo podobna do piłki nożnej, dlatego nie dziwi mnie, że partyjne zmiany i roszady kadrowe schodzą na poziom futbolowych kontraktów i transferów. Poszedłbym w tym kierunku jeszcze dalej.

Wśród ludzi interesujących się polityką przejście posła Bartosza Arłukowicza z jednej formacji partyjnej do innej, wywołało takie zainteresowanie, jak dajmy na to transfer naszej ligowej piłkarskiej gwiazdy między dwoma zantagonizowanymi klubami (nazwiska nie podam, bo nie znam żadnej gwiazdy w naszej ekstraklasie, dlatego przykład niech pozostanie domyślny). Obserwatorzy tak zwanej sceny politycznej (choć może być także polityczna murawa) w napięciu czekają na następne spektakularne ruchy kadrowe, które ożywią nasze nudne w sumie życie partyjno-polityczne.

W transferach siła


A przecież dobrze przemyślane transfery, to ileś procent poparcia w sondażach, które w gruncie rzeczy trzymają w ryzach nasz partyjny układ. Uważam, że na przykład przejście posła Ryszarda Czarneckiego do SLD (bo w tej partii jeszcze chyba nie był) dałoby lewicy jakieś 1.5 procent wzrostu, a to przecież nie w kij dmuchał. A taki przykładowo Stefan Niesiołowski w barwach PiS (w końcu spotkałby tam dawnych kolegów, do których niegdyś adresował precyzyjne podania), podrzuciłby przynajmniej o 2 procent słupek poparcia dla nowej (partyjnej) drużyny.

PiS z kolei mógłby oddać (sprzedać) Platformie Nelli Rokitę, która swoją świeżością i bystrością spojrzenia na polityczne boisko w swoistym wianie wniosłaby także sporo dobrego dla nowych barw. Z kolei Eugeniusz Kłopotek z PSL może grać w każdej formacji i na każdej pozycji, zmieniając klubową koszulkę nawet w przerwie meczu (to nie jest chyba mocnym atutem, ale warto mieć go w swojej kadrze).

Aksjomatyczne prawdy


No dobrze, ale ktoś może zapytać: a co z przekonaniami? (Tutaj robię przerwę w pisaniu, żeby spełnić własną potrzebę śmiechu). To w gruncie rzeczy naiwne pytanie i analogia z piłką nożną znowu bardzo wyraźna. W futbolu zazwyczaj zakłada się te koszulki klubowe, które zapewniają sławę (o forsie nie wspomnę). O niebo większe znaczenie mają te barwy dla kibiców („Chrobry moje życie” - słyszę czasem w moim mieście, zastanawiając się co ci chłopcy jarają), ale generalnie, to zawodnicy rzadko chcą za nie umierać (i dobrze w gruncie rzeczy).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ss
  • ss
  • 07.10.2011 03:13

KORUPCJA PObolszewi za STOŁKI i KASĘ?

WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,Rosati, ... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.