Facebook Google+ Twitter

Zeznania Leppera w "seksaferze" nie będą jawne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-26 18:23

Tak zdecydował sąd w Piotrkowie Trybunalskim. Lepper wnioskował o jawność tej części procesu, w której będzie składał wyjaśnienia, bo uważa, że tylko w taki sposób mógłby przed opinią publiczną oczyścić się z zarzutów.

Były wicepremier złożył także wniosek o nagrywanie rozpraw dla potrzeb sądu, który również nie został rozpatrzony pozytywnie. Oskarżający w procesie prokurator Jarosław Chrzęst powiedział, że pojawienie się materiałów ze sprawy w środkach masowego przekazu nie może być powodem do jawności procesu. Dodał jednocześnie, że wszelkie przecieki z procesu do prasy są analizowane przez prokuraturę i jeśli okaże się, że ich ujawnienie jest przestępstwem, to niewykluczone, że osoby odpowiedzialne za nie poniosą konsekwencje.

Sąd, odrzucając kolejną prośbę Leppera, podał jednocześnie datę rozpoczęcia wyjaśnień oskarżonego. Do zarzutów z aktu oskarżenia przewodniczący Samoobrony odnosić się będzie od 19 lutego.

Lepperowi grozi do 8 lat więzienia, natomiast dowożonemu na salę rozpraw z tymczasowego aresztu byłemu posłowi Stanisławowi Łyżwińskiemu - 10 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.