Facebook Google+ Twitter

Zeznania Łopalewskiego przed komisja hazardową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-09 12:45

Komisja hazardowa przesłuchuje byłego członka zarządu Totalizatora Sportowego, Sławomira Łopalewskiego.

Od czerwca 2006 roku do lutego 2008 roku odpowiadał on w Spółce za sprzedaż. Przed przesłuchaniem świadek wygłosił oświadczenie, w którym poinformował, że podczas swojej pracy zrealizował założone cele, to znaczy zwiększenie sprzedaży, zysków spółki i wpływów do budżetu. Świadek zaznaczył, że w związku z tym odwołanie z zarządu było dla niego zaskoczeniem.

Pytany przez posła Arłukowicza Sławomir Łopalewski dodał, że dzięki podjętym przez niego działaniom zysk netto Spółki wzrósł o 40 procent a sprzedaż o blisko 50 procent.

Poseł Arłukowicz dociekał dlaczego w takim razie został odwołany z zarządu. Odpowiadał, że nie wie, bo według informacji, jakie do niego docierały, nowy minister skarbu w rządzie PO-PSL doceniał jego działania w spółce.

Poseł Bartosz Arłukowicz podejrzewa, że u podstaw zmian we władzach Totalizatora mogły leżeć przyczyny dotyczące podziału rynku hazardowego i rywalizacji między sektorem państwowej wideoloterii a branżą zarabiającą na jednorękich bandytach.

Komisa ma jeszcze dzisiaj przesłuchać innego byłego członka zarządu Totalizatora - Piotra Goska i obecnego członka zarządu z ramienia pracowników Grzegorza Sołtysińskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.