Facebook Google+ Twitter

Zgasną światła w sklepach sieci Carrefour

Dziś z okazji ogólnoświatowej akcji „Godzina dla ziemi” w sklepach sieci Carrefour w całej Polsce zostaną przygaszone światła.

Hipermarket Carrefour w Głogowie / Fot. wikimedia.org/http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Głogów-Galeria_Głogów_i_Carrefour.jpg&filetimestamp=20100225122436Dziś o godzinie 20.30 we wszystkich sklepach należących do sieci Carrefour Polska, zostaną zgaszone światła w części hal sprzedaży. Zgaśnie również część neonowych szyldów oraz zredukowane zostanie oświetlenie w magazynach i na zapleczu. W ubiegłym roku podczas akcji w sieciach Carrefour „Godzina dla ziemi” zaoszczędzono 23 tyś. KWh.

- Ze względu na bezpieczeństwo klientów nie możemy całkowicie wyłączyć wszystkich świateł w naszych sklepach, chcemy jednak, choć w symboliczny sposób pokazać, że problem zmian klimatycznych jest dla nas bardzo ważny” – mówi Maria Cieślikowska, dyrektor ds. komunikacji zewnętrznej i PR Carrefour Polska.

Dziś miliony ludzi na całym globie na godzinę zgaszą światło, aby symbolicznie przeciwstawić się największemu zagrożeniu dla naszej planety i apelować o konkretne działania na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dobry krok, ale w Chojnicach Carrefour jest czynny do 21.00.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W sklepach sieci IKEA także zgasną dziś światła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.