Facebook Google+ Twitter

Zginęli w katastrofie. Pochodzili ze Świętokrzyskiego

Tragedia w Smoleńsku to dla wszystkich wielka strata i wielki smutek. Żal po tych, których misja została przerwana, nagle i niespodziewanie. Żal świata, całej Polski, regionu świętokrzyskiego, dla którego to szczególna strata...

Nie sposób przywołać z pamięci obrazów, twarzy, słów wszystkich, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem. Poległo ich tak wielu, zbyt wielu. To dramat żywo odbywający się
na naszych oczach, minuta po minucie, ofiara po ofierze, informacja po informacji.

Byliśmy tego świadkami. Obserwatorami ich lotu, katastrofy, straty. Straty dla całej Polski, wyjątkowej straty dla Kielc i całego regionu świętokrzyskiego.

Prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria, czołowi politycy wszystkich ugrupowań, znane nam twarze, wojskowi, duchowni, ludzie dla których Katyń był symbolem tragedii, członkowie załogi, funkcjonariusze. Ich wszystkich połączyła ziemia rosyjska. Na niej chcieli uczcić pamięć poległych 70 lat temu polskich oficerów i wszystkich pomordowanych w lesie katyńskim polskich obywateli. Połączyła ich, choć na co dzień byli tak bardzo rozłączeni, poróżnieni, nieprzejednani w swoich przekonaniach.

Bardzo często nie myśleliśmy i nie mówiliśmy o nich chwalebnie, ani chlubnie. Wielu z nich było dla nas politykami znanymi twarzami z telewizji. Sama polityka nie kojarzyła nam się zbyt dobrze. Mieli swoich przeciwników i konkurentów, czasem wręcz zaciekłych wrogów.

Sam Prezydent Lech Kaczyński w wielu środowiskach, ale też w opiniach zwykłych ludzi nie cieszył się wybitną sympatią ani popularnością. Zarzucano mu wiele, łącznie z tym, że jego prezydentura to czas dla naszego kraju stracony. Głosy aprobaty, zrozumienia i dumy z prezydenckiego urzędu, bardzo trudno przebijały się przez falę krytyki jaka napływała z wielu stron, także mediów.

Podobnie rzecz miała się z innymi działaczami politycznymi. Choćby ogromnie zasłużonym dla regionu świętokrzyskiego - Przemysławem Gosiewskim, którego styl polityki, wypowiedzi nie były do końca akceptowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.