Facebook Google+ Twitter

Zgliszcza i gruz, czyli gdy Twój szef zarządza efektownie

Czasem w trakcie swojej kariery zawodowej możesz otrzeć się o szefa, który zarządza efektownie. Efektowny jest do tego stopnia w firmie, że po nim tylko zgliszcza, gruz… Efektywność firmy się nie liczy, ważne są tylko fajerwerki.

 / Fot. Marek Bachorski-RudnickiCzy dana decyzja podejmowana przez efektownego szefa ma znaczenie dla strategii firmy? Zapewne jakieś ma, ale nikt tego jeszcze nie widział. Zawsze, gdy omawiasz z nim strategiczne cele to nasuwa Ci się taka myśl, że jeżeli dwoje ludzi rozmawia i jedno z nich jest znudzone, to on jest tym drugim. Przecież efektowny szef i tak będzie decydować o wszystkim i wszystko będzie sprawdzał samodzielnie. To pierwszy kandydat do naturalnej selekcji negatywnej.

Osoba zarządzająca z reguły nie powinna się zajmować wszystkimi aspektami funkcjonowania firmy, ba, nawet nie musi o nich wszystkich wiedzieć. Ale nie ten typ szefa. Szef efektowny w dużej firmie będzie kontrolował nawet tak ważne sprawy jak zakup żarówek czy sprzątanie stołów pracowniczych. O trawie na zewnątrz budynku nie wspominając. Ten efektowny szef wie wszystko najlepiej - kłóciłby się nawet ze słupem ogłoszeniowym.

Czy ten typ szefa słyszał kiedyś o czymś takim jak poszukiwanie kierunków ekspansji, koordynacja struktury w firmie, czy tworzenie strategii? Pewnie słyszał. Ale jako szef efektowny nie myśli o takich głupotach, on myśli efektownie, więc sporo czasu zabiera mu nie dojście do żadnych wniosków. Kontrolowanie wszystkiego jest przecież najważniejsze i nic innego się nie liczy.

 / Fot. Marek Bachorski-RudnickiCiekawostką jest efektowny sposób prowadzenia swojej firmy. Ten typ szefa zapisuje sobie wszystko, a potem tego i tak nie analizuje i zadaje wszystkim „trzy pytania”, które niczego nie wnoszą i niczego nie rozwiązują. No cóż, niektórzy piją ze źródła wiedzy, ale ten model szefa zaledwie wypłukał sobie gardło. Już dawno osiągnął samowystarczalność i ludzie służą mu tylko do tego, żeby wykazać im, ich ignorancję. Czy czasem nie łapiesz się na tym, że marzysz, by pojechać z nim na polowanie i pomylić się przy…

Taki szef musi się męczyć z samymi dyletantami. Przecież on już dawno opracował plan pozwalający mu perfekcyjnie łączyć efekty swoich dążeń z ponoszonymi nakładami. Taki szef ponosi coraz większe koszty za swoją efektowność i zaraża tym wszystkich dookoła. Tu nakrzyczy, tu coś zacznie, tam coś powie, rozbabrze, wiadomo jak to jest… To on podarował nauce swój mózg, zanim go zaczął używać. I już nic nie działa, bo działać nie może.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.