Facebook Google+ Twitter

Zgłoś biznesowy pomysł, miliony już czekają!

- Sesja na półmetku? Myślisz już tylko o wakacjach, palmach itp? Zanim wyjedziesz, weź udział w konkursie „Innowatorzy2007”. – tak brzmi hasło reklamujące konkurs na „Innowatora 2007”, który organizowany jest przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz fundusz Phenomind Ventures S.A.

 / Fot. Logo "Innowatorzy 2007"Jest to konkurs dla wszystkich tych, którzy mają pomysł na biznes z zakresu nowych technologii (Internet, e-commerce, IT, komunikacja), ale nie wiedzą jak go zrealizować.

Oficjalnie konkurs ruszył 5 czerwca na Politechnice Warszawskiej, ale ci, którzy nie zdążyli jeszcze nadesłać swoich pomysł mogą to uczynić do 10 lipca za pośrednictwem strony internetowej www.innowatorzy.pl.

Program „Innowatorzy 2007” składa się z kilku etapów. Zaczyna się od ogólnopolskiego konkursu na innowacyjny pomysł z zakresu nowych technologii. Najpierw zostaną ocenione skróty prac konkursowych. W drugim etapie konkursu pod ocenę pójdą biznesplany. Wybranych zostanie 10 najlepszych projektów, które zaczną następny etap: inkubację, czyli przechodzenie od idei do konkretu.

Ważną rolę w konkursie odgrywają Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, dzięki którym beneficjenci mogą wdrożyć w życie swoje projekty, nie ucząc się na błędach i nie tracąc pieniędzy. Na końcu najlepsze projekty będą miały szansę na współpracę z „Phenomind Ventures S.A. Fundusz zapewni inwestycję kapitałową i kompleksowe wsparcie biznesowe. Po tym etapie firma, która jeszcze kilkanaście miesięcy wcześniej była tylko czyimś marzeniem zacznie samodzielną działalność na rynku.

Główną ideą „Innowatorów 2007” jest stworzenie ogólnodostępnego Programu dla młodych zdolnych naukowców, doktorantów, przedsiębiorców i studentów, czyli kreatorów innowacyjnych rozwiązań w zakresie nowych technologii (Internet, e-commerce, IT, komunikacja). - Ameryka ma swoją Dolinę Krzemową, Azja swoje tygrysy a my program „Innowatorzy” – mówi dla Wiadomości24.pl Piotr Proczek, project manager programu "Innowatorzy".

Młodzi ludzie mają pomysły na własne przedsiębiorstwo, często wykraczające poza utarte schematy. Sprawa wygląda gorzej, jeśli przychodzi do ich realizacji. Problemy stające na drodze potencjalnego młodego przedsiębiorcy mają tendencję do piętrzenia się. Brak funduszy, niejasne polskie prawo, nieufność inwestorów, brak doświadczenia. Wymieniać można długo, a prawdopodobnie właśnie w tym momencie gdzieś w Polsce jakiś student rezygnuję z realizacji swojego innowacyjnego pomysłu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

"link"

Komentarz został ukrytyrozwiń

podalem adres strony. nie czepiaj sie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

z tego co wyczytalem w regulaminie konkurs ruszyl w maju

"Ameryka ma swoją Dolinę Krzemową, Azja swoje tygrysy a my program „Innowatorzy”" w ktorym glowna nagroda jest notebook - rzeczywiscie porownywalne

organizatorzy 'przewiduja mozliwosc wspolpracy z phenomind ventures' co nie znaczy ze 'miliony czekaja' na laureatow konkursu

brak linka do zrodla i strony glownej konkursu

fachowe to to nie jest ^^

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.