Facebook Google+ Twitter

Zgłoś kandydata do tytułu Społecznika Roku!

Współautorzy: Marta Wróbel

Redakcja tygodnika Newsweek Polska rozpoczęła kolejną, już trzecią edycję konkursu o tytuł Społecznika Roku 2010. Celem plebiscytu jest pokazanie przykładów pro-obywatelskich postaw. Zgłoszenie jest bardzo proste!

Organizatorzy chcą nagrodzić osoby, które biorą sprawy we własne ręce, bez oglądania się na pomoc instytucjonalną.

Jak czytamy na stronach filantropia.pl, "Konkurs ma promować osoby działające na rzecz dobra wspólnego w organizacjach pozarządowych (w myśl Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, dział I, Art. 3, ust. 2), grupach nieformalnych przy organizacjach pozarządowych oraz w placówkach samorządu lokalnego".

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 kwietnia 2011 r. pod adresem adres e-mail: spolecznikroku@filantropia.org.pl. Kandydatury należy zgłaszać w formularzu dostępnym na stronie konkursu,dostępny jest tam też regulamin plebiscytu.

Wszystkie nadesłane wnioski zostaną zweryfikowane przez ekspertów z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz przedstawicieli redakcji „Newsweek Polska". W kolejnym etapie 20 wyselekcjonowanych wniosków trafi do oceny specjalnie powołanej w tym celu Kapituły. Podczas specjalnego posiedzenia członkowie Kapituły spośród pięciu najwyżej ocenionych kandydatów wybiorą laureata.

Czytaj też: Czas zgłoszeń w konkursie Gwiazdy dobroczynności!

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone nie później niż 31 maja 2011 r., a dokonania laureata zostaną zaprezentowane w artykule na łamach tygodnika Newsweek Polska.

Partnerem Merytorycznym konkursu jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ania Konin
  • Ania Konin
  • 18.03.2011 11:46

Praca społecznika , to wolny wybór , pracujemy społecznie bo nam to sprawia przyjemność , bo tego chcemy , bo się w czymś spełniamy , cieszą nas efekty naszej pracy,zadowolenie ludzi dla których coś robimy . To jest nasza najlepszą zapłatą za naszą pracę , która nie jest właściwie pracą a służbą. I tak między Bogiem a prawdą żadnych innych profitów i zaszczytów z tej służby nie oczekuję . Nie interesują mnie żadne listy , tytuły itp , bo jaką miarą mierzą różne ( powołane i opłacane z naszych podatków) komisje wielkość mojego serca włożonego w tą służbę. Czy miarą znajomych , nieznajomych , podstawionych , którzy siedem razy klikną na moją kandydaturę ? Ja dziękuję , nie zgadzałam się nigdy na wystawienie mojej kandydatury , bo w tym momencie zatracam sens swojego działania . Nie pierwsze strony gazet dla mnie ważne.Pozdrawiam wszystkie społecznice w Wielkopolsce , życzę dalszych sukcesów i przejścia do następnych etapów sławy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ptaszyny" proszę mniej skromności, zgadzam się z Alicją. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Praca społecznika nie należy do łatwej działalności. Mało dostrzegana link
:)
Niewiele się o tym głośno mówi....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Alicjo, Pan Adam ma racie. To co my robimy to naprawdę nie wiele... Ale Pana Adama i Panią Basie to jak najbardziej trzeba zgłosić, bo to takie dwa dobre duchy są. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Alicjo! No, takiego kometarza, w najśmielszych snach sie nie spodziewalem.... Nie wiem wręcz co powiedzieć. To co my robimy, to pikus - maly pikus - wobec tego , co potrafia inni! Pyrsk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)
Obydwie "Wróbelki" i Adam z Basią Podgórscy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.