Facebook Google+ Twitter

Zgłoś komentarz do usunięcia - propozycja nowej opcji

Drodzy użytkownicy, zwracam się do Was z prośbą o wyrażenie swojego zdania na temat nowego sposobu usuwania komentarzy naruszających regulamin.

"Zgłoś do usunięcia" to propozycja nowego sposobu na usuwanie komentarzy naruszających regulamin. Chciałabym zaproponować merytoryczną dyskusję, której efektem będzie przedstawienie Redakcji konkretnego projektu zmian popartego przez użytkowników.

Moja propozycja, po konsultacji z informatykiem, wygląda tak:

Jeśli użytkownik zauważy komentarz naruszający regulamin, naciska przycisk zgłoś do usunięcia i wtedy wyświetla się okienko, w które wpisuje uzasadnienie - prosty formularz z przyciskiem wyślij, który dodatkowo przechwytuje dane zgłaszającego.

Generowany jest raport, który trafia do Wydawcy (najlepiej dyżurnego), a ten sprawdza czy uzasadnienie jest wystarczające klikając na link, który przekierowuje go do artykułu i danego komentarza. Nie może decydować o kasacji nie czytając innych komentarzy, zdanie wyrwane z kontekstu często może mylić.

Jeśli uzasadnienie nie jest wystarczające, klika odrzuć, a dana osoba dostaje wiadomość systemową, że jej zgłoszenie zostało odrzucone. Raport jest kasowany. Jeśli uzasadnienie jest wystarczające Wydawca naciska zatwierdź, potwierdza i komentarz zostaje zastąpiony napisem usunięty i uzasadnieniem. Osoba, której komentarz został w ten sposób usunięty i kasujący dostają wiadomości systemowe, czyli powiadomienie o skasowaniu komentarza.

Do tej pory ten pomysł poparło 14 osób. Mam nadzieję, że tu, na blogu, swoje zdanie wyrazi także Redakcja, a w szczególności pan Redaktor Tomasz Kowalski i Paweł Nowacki, którego duch wciąż nad nami krąży.

Proszę o wpisywanie w tym temacie JEDYNIE głosów poparcia i uwag dotyczących tego pomysłu. Wszystkie komentarze nie związane z tematem będą niezwłocznie i bez ostrzeżenia usuwane. Proszę o wpisywanie na początku komentarza POPIERAM / NIE POPIERAM + ewentualne uzasadnienie swojego stanowiska.

Liczę na to, że tym razem uda nam się przeprowadzić zmiany, które zakończą wszystkie spory dotyczące znikających niespodziewanie komentarzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

na samym końcu wypowiedź Tomka w sprawie usuwania komentarzy:

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

właśnie przeczytałem Pana komentarz Panie Lesławie i stwierdzam, iż pisze Pan nieprawdę. Komentarze przywrócone zostały przez wielu autorów. Po drugie usuwał Pan nie tylko komentarze, które w Pana ocenie obrażały, ale też między innymi mój komentarz dotyczący Pana tekstu. Nie dociera do Pana więc powtórzę 3ci raz: usunął Pan komentarz z adnotacją, iż nie odpisałem Panu pocztą wewntrzną na Pana komentarz tylko publicznie. Jest nadużycie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

link

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Damianie, moderka pusta. Dominik pracuje na pełnych obrotach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

zapytałem w dniu dzisiejszym mailem Tomka Kowalskiego czy samowolka w usuwaniu komentarzy, które nie naruszają regulaminu jest dopuszczalna. Czekam na odpowiedź. Moim zdaniem takie działanie jest niedopuszczalne i zakrawa na manipulację. Mam nadzieję, że redakcja utnie spekulacje i uniemożliwi dowolność interpretacyjną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem przeciw a nawet za. Redakcja i tak ma dużo pracy. Myśle, że jest to wystarczające co teraz. Nie wiem czy redakcja ma zaufaną osobę jakąś i ona mogłaby się tym zająć. Czasem redakcja nie wyrabia się z moderowaniem tekstów. Mamy ułatwiać jej pracę a nie utrudniać i to jest przeciw. A za jestem dlatego, że jakby nie było niektórzy nadużywają swoich uprawnień

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram zwłaszcza"Wszystkie komentarze nie związane z tematem będą niezwłocznie i bez ostrzeżenia usuwane". Wydaje mi się,że zaciemniają tekst autora i wykorzystywane to jest przez,,Zadymiarzy' lubujących się w prowokowaniu,robieniu wycieczek oobistych a często wręcz ubliżaniu autorowi lub komentującym.Jeżeli Redakcji zależy na szybkim rozwiązaniu tego problemu służę paroma przykładami i nadmieniam,że przykład niemerytorycznej dyskusji przesłałem pocztą Redaktorowi Naczelnemu, do dnia dzisiejszego nie uzyskałem odpowiedzi ale myślę,że przeszkodziły mu w tym święta.Jak tylko uzyskam odpowiedź powiadomię o stanowisku ewentualnie może nie będzie takiej potrzeby jeżeli szef i wydawcaW24 zrobi to publicznie i podejmie stosowne działania.Sam zostałem publicznie spstponowany co jest zagrożone odpowiedzialnością karną z art.107.Sądzę,że Redakcja rozwiąże problem szybko bo problem jest poważny i psuje wizerunek W24.Kiedy usunąłem komentarze nie na temat jeden z redaktorów przywrócił je, mówiąc mi ,że naruszam regulamin.Kiedy spytałem go jaki punkt, nie odpowiedział mi .Potem wszystkie komentarze naruszające moje dobra osobiste i jednego z komentujących zostały przywrócone .Służę dowodami,że tak jest albowiem wszystko mam udokumentowane i konsultowałem z prawnikami.Pozdrawiam liczę na szybką reakcję Redakcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem ZA! A po wprowadzeniu moderacji wprowadzić możliwość dodawania komentarzy przez niezarejestrowanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram! Chciałem nawet zaproponować podobne rozwiązanie. Myślałem też o dopuszczaniu do zamieszczania komentarzy tylko osób posiadających wypełniony profil (ze zdjęciem) i jakiś, choćby skromny, dorobek twórczy. Tak się złożyło, że pod jednym z moich tekstów dwóch "bez twarzy" pojechało sobie po mnie. Dobrze, że zauwazyłem, miałem możliwość zamieszczenia obrony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Generalnie jestem przeciw jakimkolwiek przejawom cenzury. Ale jestem za przejrzystością i otwartością. Komentarze jak i artykuły powinny być na tym portalu tworzone przez osoby zarejestrowane lub o wiadomym "rodowodzie". Zarówno komentarze jak i artykuły świadczą o piszących. Nie uważam by w takich warunkach konieczne było usuwanie jakichkolwiek komentarzy, zgodnych z regułami określającymi funkcjonowanie portalu. Oczywiście, nie traktuję treści uwłaczających czyjejkolwiek prywatnej godności za rzeczy godne do zamieszczania na jakimkolwiek portalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.