Facebook Google+ Twitter

Zgłoś się na RAF i zgarnij kasę

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-08 14:20

W sumie 3 tysiące złotych czeka na zwycięzców tegorocznego Rock Alert Festiwalu, organizowanego w Lubartowie. Zespoły rockowe mogą zgłaszać się do 20 sierpnia.

To już szósta edycja konkursu dla młodych muzyków z terenu całej Polski. W tym roku po raz pierwszy Rock Alert Festiwal potrwa dwa dni. W piątek 10 września odbędzie się przegląd zespołów konkursowych z całego kraju. Kapele zainteresowane występem na RAFie mogą jeszcze zgłaszać się do Lubartowskiego Ośrodka Kultury, organizatora imprezy. – Do tej pory zgłosiło się osiem kapel. Jeśli liczba chętnych przekroczy dwadzieścia zespołów będziemy musieli zrobić jakąś wstępną selekcję. Występujących będą oceniali dziennikarze muzyczni z Lublina - mówi Konrad Lisek, koordynator festiwalu.

Dlaczego warto wystąpić na RAFie? Przede wszystkim najlepsze zespoły mają szansę zgarnąć 3 tysiące złotych. Dla młodych kapel to duży zastrzyk gotówki. Zwycięzcy RAFu zagrają też przed gwiazdami festiwalu, które wystąpią w sobotę. To właśnie drugiego dnia imprezy będziemy mieli szansę usłyszeć ubiegłorocznego zwycięzcę: Strefę Ciszy i gościa specjalnego: zespół Totentantz. - Corocznie RAF gromadzi publiczność zakochaną w różnych odmianach ciężkiego, lżejszego i innego grania muzyki rockowej. W tym roku spodziewamy się około 3 tysięcy uczestników - wyjaśnia Lisek.

Jak pokazuje rzeczywistość, wygrana na RAFie może być początkiem sukcesów kapeli. Zwycięzcy z ubiegłych latach, tacy jak Londyn, Acute Mind, czy Venflon z powodzeniem nagrywają płyty, a ich kawałki możemy usłyszeć w ogólnopolskich stacjach radiowych. Zespoły, które chciałyby wziąć udział w konkursie mogą zgłaszać się do Lubartowskiego Ośrodka Kultury, ul. Lubelska 68, 21-100 Lubartów; Tel 81 8552242, lub mailem: L.O.K@interia.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.