Facebook Google+ Twitter

Zgłoś swoją klasę na bezpłatne przeglądy stomatologiczne!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-15 13:36

Warszawskie gabinety dentystyczne zapraszają dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli do wzięcia udziału w „Lekcji Stomatologii”.

Warszawskie gabinety dentystyczne zapraszają dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli do wzięcia udziału w „Lekcji Stomatologii”. W trakcie spotkania ze specjalistami mali pacjenci skorzystają z bezpłatnych przeglądów jamy ustnej oraz – za zgodą rodziców – z fluoryzacji.

Z dentofobią zmaga się niemal co drugi Polak . Paniczny lęk przed fotelem dentystycznym wiąże się często z traumatycznymi wspomnieniami z dzieciństwa. Zdarza się, że rodzice zniechęcają swoje pociechy nieprzyjemnymi opowieściami na temat zabiegów stomatologicznych. Tymczasem wizyta w gabinecie może być świetną zabawą. Spotkania adaptacyjne mają na celu oswojenie maluchów z fotelem i pozytywne nastawienie przed kolejnymi przeglądami.

Lęk stomatologiczny nie jest wrodzony. Często nabywamy go w wyniku negatywnych doświadczeń. Właśnie dlatego należy zapewnić najmłodszym maksymalne poczucie komfortu na fotelu dentystycznym. Wizyta adaptacyjna powinna być połączona z zabawą i pozostawić w pamięci dziecka pozytywne skojarzenia - mówi lek. dent. Przemysław Uliasz, kierownik klinik Prima-Dent, które są współorganizatorem akcji.

Podczas „Lekcji Stomatologii” mali pacjenci dowiedzą się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej oraz jakie mogą być następstwa nieleczonej próchnicy. Lekarze zapoznają dzieci z działaniem sprzętu stomatologicznego, między innymi kamery wewnątrzustnej. Dzięki niej każdy uczestnik zajęć będzie miał możliwość obejrzenia swoich zębów na ekranie monitora. Za zgodą rodziców wykonana zostanie dzieciom bezpłatna fluoryzacja. Po spotkaniu wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom, dzienniczek przeglądów stomatologicznych oraz upominek.

Aby zgłosić klasę do udziału w bezpłatnej „Lekcji stomatologii” należy skontaktować się biurem kampanii wysyłając wiadomość na adres: aleksandra.adrian@nadziejadlazdrowia.pl. Wizyty adaptacyjne będą się odbywać w czterech warszawskich gabinetach kliniki Prima-Dent: przy ul. Grójeckiej 77, Króżańskiej 20, Targowej 33a oraz Targowej 67/2.
(Aleksandra Adrian)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.