Facebook Google+ Twitter

Zgłoś wykroczenie za pomocą SMS!

W ramach kampanii „Powiadom! Nie toleruj!” warszawska straż miejska od 28 września 2010 roku wdraża nowy program. Dzięki niemu pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli zareagować na przestępstwa zaobserwowane w środkach transportu za pomocą SMS.

 / Fot. ztm warszawa, http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=327&c=100&l=1 Jak podaje strona ztm.waw.pl SMS o treści POMOC należy wysłać na numer 723 986 112. Zaraz po przyjęciu zgłoszenia pasażer zgłaszający wykroczenie otrzyma SMS zwrotny z szablonem, który powinien wypełnić i ponownie odesłać.

Szablon zawiera informacje, które posłużą straży miejskiej do zidentyfikowania miejsca przestępstwa i umożliwią szybką interwencję. Tak więc zgłaszający będzie musiał podać: nr linii, nr boczny pojazdu, kierunek jazdy, miejsce zdarzenia (ulica, charakterystyczny budynek, przystanek) oraz wskazać zagrożenie i liczbę sprawców.

Oto krótka instrukcja sporządzona przez ztm: Wyślij SMS o treści POMOC- otrzymasz szablon- z opcji wybierz przekaż- uzupełnij SMS- uzupełniony SMS wyślij na numer 723 986 112.

Kampania stołeczna „Powiadom! Nie toleruj!” jest organizowana przez ZTM, Komendę Stołeczną Policji i Straż Miejską. Głównym celem kampanii jest uczulenie mieszkańców Warszawy na wszelkie akty wandalizmu w środkach komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Wprowadzony projekt daje pasażerom możliwość sprawnego i dyskretnego poinformowania policji w nagłych przypadkach.

O zdarzeniach można także poinformować policję i straż miejską dzwoniąc pod numer 112 lub 986.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Lech Qolak
  • Lech Qolak
  • 30.09.2010 23:17

Już widzę oczami wyobraźni,jak starsza osoba obserwująca zdażenie,wyjmuje okulary,po czym zaczyna
rzeźbić na klawiaturce.Jako,że rączki też jak oczy trochę się zestarzały,a do tego choroba Perkinsona,jest potrzeba powtórek,po błędach.A jeżeli jest jeszcze Altzheimer,to potrzeba to zacząć od nowego wiersza bo się zapomniało co było na początku myśli...Gratuluję pomysłu SM.Chłopcy ze szkół srednich piszą sms nie patrząc na klawiaturę,ale nie wszyscy tak piszą...i widzą.A ile się trzeba olatać...sprawdzić nr.boczny,podać dyslokację,(najlepiej w/g GPS) a tramwaj zasuwa....A strażnicy w/g danych,położenia geograficznego czyli zlokalizowania po stopniach szerokości,nie dokonają,bo nie chadzali do takich szkół...Oni mogą tylko jak sowieckie KGB zalecać:podać adres sprawcy,nazwisko,i czekać...Za dwa tygodnie wyslemy patrol,bo w chwili obecnej nie dysponujemy siłami i środkami.(autentyczna wypowiedź
podczas kontaktu ze Strażą Miejską w Lublinie w czerwcu b.r.)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł dobry ale pisaniny za dużo, jak zacznę pisać "trylogie" nr boczny, dom w okolicy i nie wiem co jeszcze to tramwaj czy autobus zrobi dwie rundy na pętle i już będzie po fakcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.