Facebook Google+ Twitter

Zgłosiliśmy kandydatury do konkursu na Dziennikarza Roku miesięcznika Press

Miło nam poinformować, że do konkursu zgłosiliśmy trójkę naszych Autorów, którzy swoim warsztatem dziennikarskim oraz podejmowaną tematyką wielokrotnie udowodnili, że mogą się mierzyć z zawodowcami. Jola Paczkowska, Adam Podgórski oraz Seweryn Lipoński to nasi kandydaci.

 / Fot. w24Naszym zdaniem wymienieni Autorzy spełniają główne kryteria, określone przez miesięcznik Press: profesjonalizm, przestrzeganie etycznych kanonów zawodu oraz promowanie światowych standardów pracy w mediach.

Jolanta Paczkowska jest dziennikarką obywatelską od 2006 roku. Za swoją działalność dziennikarską na rzecz Lubuskiego została w swoim środowisku uhonorowana nagrodami, w tym w konkursie organizowanym pod patronatem marszałka województwa lubuskiego. Jej zaangażowanie i rzetelność dziennikarska, przestrzeganie etycznych kanonów zawodu pozwalają zaliczyć Jolantę Paczkowską do grona wyróżniających się dziennikarzy lokalnych. Nie ogranicza się ona tylko do tej tematyki. Ma w swoim dorobku także materiały historyczne, o charakterze reportażowym.

Adam Podgórski jest autorem materiałów o tematyce społecznej i lokalnej. Swój profesjonalizm (Adam jest autorem 27 książek, w przeszłości współpracował też z innymi redakcjami) wykorzystuje na rzecz promocji Rudy Śląskiej. Publikuje teksty dotyczące historii tego miasta oraz współczesności, towarzysząc z aparatem i dyktafonem, większości wydarzeń społeczno-kulturalnych, które odbywają się w tym mieście. Ma w swoim dorobku także teksty dotyczące problemów osób niepełnosprawnych. Jest laureatem konkursu na Działacza Obywatelskiego roku 2008.

Seweryn Lipoński jest autorem ponad 150 tekstów o tematyce lokalnej, sportowej i społecznej. Jego materiały interwencyjne przynosiły konkretne efekty. M.in. dzięki artykułowi Seweryna Lipońskiego wyremontowano ulicę Katowicką w Poznaniu, udostępniając mieszkańcom osiedla Polanka chodnik na Maltę.Seweryn Lipoński doskonale sprawdza się też w tematyce sportowej. Dla Wiadmości24.pl przygotowywał m.in. wywiady ze znanymi sportowcami oraz informacje newsowe. Jego materiały cechuje profesjonalizm i rzetelność dziennikarska. Doskonały język i styl wypowiedzi pozwalają uznać go za perfekcyjnego dziennikarza.

Czytaj też czyje kandydatury wskazali nasi Autorzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wybór nominantów bardzo trafny. Trzymam kciuki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dla mnie szok! Jestem niesamowicie zaskoczony, ale też ogromnie zaszycony. Wczorej emeocje, bo pisalem test końcowy na studiach podyplomowyc i oddałem pracę dyplomowa jescze tylko obrona i będę w wieku 58 dyplomowanym magisterem, dziś do południa odebralem jako przewodniczacy zarządu Rudzkiego Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestepstw "Anioła Wolontariatu", prestiżowe lokalne wyróznienie; teraz dopadam na sekundę komputera, a tu taka wiadomość. Ogromnie ten Mikolaj łaskawy dla mnie. Moim Koleżankom i Kolegom po piórze, wszystkim, a szczególnie nominowanym do wyróżnienia, zyczę wszystkiego najlepszego. To szczęście być w waszym gronie. A pomysleć, ze zadecydował przypadek. Dopiero w marcu dowiedzialm sie o czyms takim , jak W24. Pyrsk! Ku chwale Rudy Śląskiej - Adam z Basią, współautorką wszystkich moich dokonań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie. Cieszę się, że wśród kandydatów jest Jolanta Paczkowska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.