Facebook Google+ Twitter

„Zgoda buduje” i „Polska jest najważniejsza”

Jedni głosowali z przekonania, inni wrzucili swoją kartę wybierając między złem a złem. Nadszedł czas wnikliwej obserwacji. Więc zacznijmy od... gdzieś w kraju, na granicy województw.

Tam znajduje się Milicz. Temu powiatowi przypatrzmy się bliżej.

Starostwem od 2006 roku kieruje Piotr Lech, były dyrektor szkoły i wizytator dolnośląskiego kuratorium. Członek Platformy Obywatelskiej. Na tym w zasadzie moglibyśmy zakończyć sympatyczną prezentację Starosty.

Dziwnym zbiegiem okoliczności wokół Pana Starosty jak widmo, przez kadencję, krąży całe mnóstwo niejasności i wątpliwej maści kontrowersyjnych decyzji. Już w roku 2006, zaraz po samorządowych wyborach, funkcję wiceburmistrza w Miliczu objął brat Starosty, pan Ryszard Lech. Po urzędniczych karuzelach w milickiej władzy, dziwnych zabiegach, kłótniach i waśniach wiceburmistrz zostaje dyrektorem szkoły podległej staroście.
Na funkcję dyrektora Domu Pomocy Społecznej, jednostki organizacyjnej powiatu, powołana zostaje pani Maria Oskwarek prywatnie żona wicestarosty.

Działania biznesowe StarostyW dniu 5 maja 2008 zostaje zarejestrowana spółka ze 100-proc. kapitałem powiatu milickiego pod nazwą Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Dromil i panem Jarosławem B. na czele.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Autor usunął profil 10.07.2010 14:42 - Jacku - witam Cię witaniem wielkim i, aczkolwiek usunąłeś profil, to jednak, ku mej uciesze - en face pozostawiłeś. :)
Pozdrawiam serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Alu, te reakcje to największy ból naszej wrażliwości. Jaka ona jest to widać na każdym kroku. Układy, układziki, wbite do głowy dogmaty i "świętości" nijak mają się do trzeźwego spojrzenia na kolesiostwo i wzajemne, w ramach układu, zachowania. A zaczyna się na dole i potem pnie do góry. Na pewno nie odwrotnie jak powszechnie się twierdzi. Nie widzimy własnego sołtysa, burmistrza, wójta. Dyrektora i prezesa. Ale krzyczymy na tych na szczycie administracyjnej i politycznej górze. A przyzwolenie idzie z dołu, zaczynając od kartki do głosowania a kończąc na corocznych rozliczeniach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Irek :)
Wstępujesz w rolę dziennikarza śledczego? Całkiem skutecznie Tobie to wychodzi ;)
Na polityce i gospodarce to ja się nie znam, ale nie trudno wyciągnąć wnioski,
gdzie i kiedy tworzy się miejsca, w których małe kłamstwa dobrze się adoptują.

"Kłamie się możliwie mało, kiedy się kłamie możliwie mało,
a nie kiedy ma się ku temu niewiele okazji."
/Franz Kafka/

Za dużo symboli, za mało skutecznych reakcji, ale i media wspierają magią czarowania image.
link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.07.2010 14:42

Panowie Piotr i Ryszard LECH oraz JAROSŁAW B....

Wiem, ze ulegam śmiesznym skojarzeniom, jednak same się nasuwają... :)))

A poważnie? Poważnie slow mi brakuje :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przykłady partyjnych powiązań samorządowców, biznesmenów i urzędników są widoczne wszędzie. Republika kolesi rozrasta się w zastraszającym tempie. Wypada tylko mieć nadzieję, że ktos znajdzie czas by im patrzeć na ręce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowni Państwo, bo tak rozumiem ten wpis, czyniony jednym piórem:). Milicz od dawna jest moim ulubionym miejscem dolnośląskiej ziemi. Znam jego historię i godną pozazdroszczenia ciszę, ład ekologiczny i wiele, wiele innych zalet. Znam również z ostatnich lat populistyczne działania mające na celu ............ No właśnie jakiemu celowi? uczynienia z tego miasta dużej nowocześnie zurbanizowanej miejscowości. Obywa się to przy wielkiej fanfaronadzie i wzajemnej licytacji. Wieloletnie walki i niszczenie Kombinatu Rybackiego, działania kierownictwa PUP, polityczne igraszki napawają smutkiem. Cieszę się, że obywatelska inicjatywa z jaką Państwo wystąpiliście ma szczytne cele. Nie ukrywam, że chętnie zapoznałbym się z Państwa działaniami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Panie Redaktorze nareszcie prawda o powiatowym bagienku w Miliczu wychodzi na jaw. Dobrze że w po wyborach prezydenckich w przededniu wyborów samorządowych pojawia się szansa na to by mieszkańcy powiatu dowiedzieli się jacy ludzie władzę sprawują w Powiecie i czy w ogóle wypełniają obietnice wyborcze kierowane do obywatei Doliny Baryczy??? Jak wynika nie tylko z Pana ale z naszej także obserwacji dbają o swoje interesy w myśl hasła swojej partii "By wszystkim żyło się lepiej" - najlepiej działaczom PO.
z ukłonami
Zespół OKOP
Obywatelskiego Komitetu Obrony Prawdy
w Miliczu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.