Facebook Google+ Twitter

Zgoda spod znaku sierpa i młota

Janusz Palikot trzyma w jednej ręce sierp, którym chce kastrować Jarosława Kaczyńskiego, a w drugiej młot, którym wali w zmarłego Lecha Kaczyńskiego.

Rok temu Palikot gotowy był sfinansować operację zmiany płci Jarosława Kaczyńskiego. Teraz dowiedzieliśmy się, że to Lech Kaczyński ma krew na rękach i jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. Nihilista z Biłgoraja zastanawia się też, czy prezydent był trzeźwy w dniu katastrofy. O dziewiątej rano!

Tak się składa, że mam kontakt z osobami o bardzo różnych poglądach, które dokonały bardzo różnych wyborów w I i II turze (Kaczyński, Komorowski, Napieralski). Sam głosowałem na Jarosława Kaczyńskiego. W tym mikrośrodowisku w mieście, bastionie PO - Wrocławiu, staramy się zachować tę chwiejną równowagę i nie przeginać się na żadną ze stron, choć różnie to nam wychodzi. Niewątpliwie cezurą w naszych relacjach była katastrofa smoleńska. To po tym wydarzeniu rozmowy zyskały inny wymiar. W obliczu tragedii i żałoby człowiek w naturalny sposób poszukuje spokoju i ukojenia. Im bardziej przeżywamy śmierć bliskich osób, tym mocniej objawia się w nas pragnienie pogodzenia się z żywymi, by kiedyś, w przyszłości, nie żałować tych sporów i kłótni o to, co za parę lat wyda się zupełną błahostką. Jak bieżące przepychanki polityków.

Stało się tak, że politycy jednej formacji wciągnęli do swojej gry szesnaście milionów Polaków. Polacy ci podzielili się pół na pół już pięć lat temu, w drugiej turze wyborów prezydenckich w 2005 r. Wtedy - z niewielkim wskazaniem na Lecha Kaczyńskiego. Gdyby żył, wygrałby zapewne i te wybory, bo przecież w ostatnich dwóch latach prezydentury udało mu się skupić wokół Pałacu Prezydenckiego bardzo pluralistyczne środowisko skupione w Narodowej Radzie Rozwoju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Panie Rafale, byłbym ostrożniejszy z ferowaniem poglądów że: z pracy nie wywalają. Wywalanie z pracy za komuny nie było żadna straszną karą, gdyż praca leżała na ulicy. Było jej w bród. Dziś jest zupełnie inny świat. I nie dotyczy to jedynie wymienionych mediów. Również urzędów państwowych. Jakby o tym nikt nie wiedział, jakby Pan o tym nie wiedział. Posiadanie poglądów oraz ich prezentowanie jest bardziej niebezpieczne egzystencjonalnie niż przódy. Niestety.
Danielo, stworzenie egalitaryzmu w Państwie wymaga poświęceń, niestety. Ale generalnie wpłynie na lepsze samopoczucie w Państwie. Bo czy dobrze jest, że jeden ma lepiej niż drugi tylko dlatego, ze zapisał się do górnictwa, lekarstwa, sędziostwa, etc. Że jeden ma więcej praw niż drugi. Czy wyobrażasz sobie swoją rodzinę, w której matka wyraźnie faworyzuje Twoją siostrę? Powoduje to jedynie rozgoryczenie i poczucie niesprawiedliwości. Utrzymywanie takiego stanu nie leży w interesie Państwa i społeczeństwa. A korzystają z tego tak naprawdę tylko nieliczni, którzy wykorzystują istniejące podziały dla własnych, niecnych celów. Pojedyncze grupy odbierają próby likwidacji przywilejów jak zamach. Jeśli likwidacja przywilejów będzie dotyczyć wszystkich grup społecznych, również rządowych, to zyskają wszyscy. Zyska Państwo. Stanie się NORMALNOŚĆ.
Póki co żyjemy w kłamstwie, oszustwie i łudzimy się że mamy lepiej niż sąsiad. I jest nam z tym dobrze? Czy Tobie Danielo z tym dobrze? Jestem przekonany, że nie ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

jeszcze słówko do Pana Zdzisława

"żeby każdy z nas znalazł godne miejsce w szpitalu"

wczoraj czytałem we Wprost wywiad z Ludwikiem Dornem na temat programu Pis dotyczącego służby zdrowia:

"Dorn: Kaczyński nie proponuje dla służby zdrowia niczego, co wychodziłoby poza obronę status quo.
Dziennikarz: Przecież proponuje plan Religi
Dorn: Nie ma żadnego planu Religi. Sam Religa mi to mówił."

i w innym miejscu:

"To co jest w tzw. klarysewskim programie PiS to potok słów skrywający jedną wielką mizerię. Ja wspólnie z Religą i Sośnierzem napisałem w 2008 list do Kaczyńskiego i Gosiewskiego, żeby klub dał 40 tys. na seminarium i w ciągu roku razem z branżą medyczną, ubezpieczeniową, ekspertami i lewicą stworzymy pakiet reform. Wtedy prezes stwierdził, że bronimy ZOZ-ów."

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Zdzisław: Okrągły Stół stracił właściwie już znaczenie dla debaty publicznej. Nie ma się tym co zajmować (zresztą Kaczyńscy też siedzieli przy tym stole, tylko nie pili wódki z działaczami PZPR w kuluarach). Teraz jest pytanie numer 1: co zrobi SLD? Jeśli da się wciągnąć przed wyborami do rządu, to spotka tę partię los przystawki, jak Samoobronę w 2005 r. Jeśli Napieralski chce zachować "pałer" musi pozostać w opozycji. Inaczej traci 1/3 elektoratu na dzień dobry. Niestety, to nie hołota używa ostatnio języka nienawiści, a elita (Wajda, Bartoszewski i wielu innych). To smutne.

Odpowiedź agresją nie ma sensu. Ktoś musi to przerwać. Zacznijmy od siebie.

@ Daniela: dopiero się zaczyna. A nie minęło nawet 48 godzin...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie tupanie nic nie da - bo czy się tego chce czy nie w demokratycznych wyborach Komorowski został prezydentem. Podobnie jak 5 lat temu Kaczyński, 10 i 15 Kwaśniewski. Z pracy mnie nie wywalą - bez obaw, nie muszę nic pisać, ale MOGĘ i to czynię - zawsze zgodnie z przekonaniami. Czasy wywalania z pracy za poglądy polityczne minęły - chyba że się pracuje w Wyborczej lub Naszym Dzienniku :D

"Zgoda buduje. Panie Rafale - zgódźmy się co do jednego - zarówno Panu jak i mnie zależy na tym, żeby Polska była Polską."

tak - zdecydowanie się zgadzam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"To nie ma nic wspólnego z Ojcem Rydzykiem. To nie ma nic wspólnego z czymkolwiek."

zgadzam się, cała powyższa tyrada o hołocie jest pokrętna :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ile?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"z drugiej strony rząd zignorował petycję 50 tys. osób, które domagały się przejęcia przez stronę polską śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej" - a ile tysięcy było przeciwko?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziś na "facebook"-u jedna internautka napisała: "dobrze,że wygrał Komorowski bo mogę wreszcie spać spokojnie",a ktoś inny dodał:"głosowałem na Komorowskiego nie dlatego,że go popieram tylko żeby Kaczyński nie wygrał" no i tyle w temacie oceny wyborów i prezydentury z mojej strony i zapewniam,że już przestaje mnie interesować co "oni" mówią i piszą bo zdrowie jest cenniejsze, a poza tym-w myśl starej zasady "k... k... łba nie urwie" i jak powiada najpopularniejszy po papieżu o.dyrektor: "alleluja i do przodu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie mam niejednoznacznych odczuć i się przyłączyłem. Bo za chwilę powstanie urząd który będzie monitorował coś co już było dwa razy wcześniej monitorowane. A i uprawnienia otrzyma kolejne i pobory wyższe i biura, samochody. A bidulek Rostkowski będzie znów sprzedawał kolejne odcinki torów, linii energetycznych czy też ziemi. I wszystko ku chwale Najjaśniejszej i kilku dodatkowych partyjnych prezesów czy dyrektorów. Jeśli dotychczasowe instytucje roli nie wypełniały to je naprawić lub rozwiązać. No tak ale co wtedy z partyjnymi dyrektorami? A kto będzie walczył z ustawą kominową?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wracając do kwestii ignorowania przez nasze władze głosu 10, 50, 100 itd. tysięcy obywateli RP: trzeba być skrajnie naiwnym, żeby liczyć na to, że Komorowski uwzględni protest 50 tys. osób (w tym pewnie część z tych osób to wyborcy Komorowskiego). Dotąd nie uwzględniał niczego poza syczeniem Palikota i rozkazem Tuska. Z drugiej strony rząd zignorował petycję 50 tys. osób, które domagały się przejęcia przez stronę polską śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. W związku z tym wniosek o przeprowadzenie międzynarodowego śledztwa został zgłoszony przez kongresmana Republikanów, Petera T. Kinga... w Kongresie USA. http://www.rp.pl/artykul/504162_Gotowy_wniosek__o_ekshumacje_ofiar.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.