Facebook Google+ Twitter

Zgoda wśród polityków - wybory parlamentarne wiosną 2011

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-26 09:52

Wszyscy politycy - goście Salonu Trójki są zgodni, że wybory parlamentarne powinny odbyć się wcześniej, najlepiej wiosną 2011 roku. Politykom zależy, by w czasie, gdy Polska obejmie przewodnictwo Unii Europejskiej, w kraju nie trwała kampania wyborcza.

Poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Gowin mówił, że Sejm ma dwie możliwości. Pierwsza to zmiana konstytucji, która pozwoli przeprowadzić łącznie wybory prezydenckie, parlamentarne i samorządowe, dzięki czemu Polacy unikną maratonu pięciu wyborów w krótkim czasie. Drugim wyjściem - zdaniem krakowskiego parlamentarzysty PO - jest przesunięcie wyborów. Z tą propozycją zgadza się eurodeputowany Jarosław Kalinowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który uważa, że sprawa jest już przesądzona.

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra z Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że jeśli PO i PSL będą chciały przyspieszenia wyborów parlamentarnych w 2011 roku, to PiS zapewne poprze taki wniosek. Argumentował, że prowadzenie walki przedwyborczej w czasie przewodnictwa zaszkodziłoby i Polsce, i Unii Europejskiej.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziśnki, który również popiera pomysł, zwrócił uwagę, że dzięki temu rozwiązaniu ekipa, która wygra wybory, będzie mogła przygotować budżet, który będzie realizować. Dodał, że w ostatnich latach niewiele rządów było w takiej sytuacji.

Pomysłu przeprowadzenia wcześniejszych wyborów nie przekreśla również szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak. Jego zdaniem propozycja jest godna uwagi, jednak decyzja musi być ogłoszona wcześnie, a wybory muszą być przygotowane.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: wybory 2011


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.