Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27277 miejsce

Zgodnie z Dekalogiem i... kodeksem drogowym

Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA, kierujący ruchem drogowym muszą przejść specjalistyczne przeszkolenie. Dotyczy to także prowadzących pielgrzymki. W minionym tygodniu w kursie uczestniczyli ci, którzy zajmują się pielgrzymami z terenu województwa łódzkiego.

Podczas szkolenia wolontariusze uczyli się m.in przeprowadzania pieszych przez jezdnię / Fot. Piotr DrzewieckiDzięki szkoleniu wolontariusze prowadzący grupy pielgrzymkowe zdobyli uprawnienia z zakresu wykonywania niektórych czynności związanych z kierowaniem ruchem drogowym. W szkoleniu, oprócz najliczniej reprezentowanej Służby Ruchu z pielgrzymki łódzkiej, wzięli także udział prowadzący grupy z pielgrzymek: aleksandrowskiej, koluszkowskiej, łaskiej, pabianickiej i zgierskiej.

Podczas wykładów w Wyższym Seminarium Duchownym prowadzonych przez policjanta z sekcji Ruchu Drogowego KMP w Łodzi, wolontariusze poznali najważniejsze zasady ruchu drogowego dotyczące prowadzenia kolumny pieszych, jak i zatrzymywania pojazdów. Drugiego dnia na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego uczyli się sygnalizowania zatrzymania pojazdów oraz przeprowadzania pieszych przez jezdnię.

KIerujący ruchem ćwiczyli sygnalizowanie zatrzymania pojazdów / Fot. Piotr DrzewieckiSzkolenie zakończyło się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym na placu manewrowym, podczas którego prowadzący musieli wykazać się umiejętnościami sygnalizowania zatrzymywania pojazdów i wprowadzania pieszych na jezdnię. - Trochę obawiałem się o przebieg tego szkolenia ze względu na dużą liczbę uczestników. W dotychczasowych kursach uczestniczyły osoby, które były zatrudnione, a zaświadczenie było im potrzebne do wykonywania konkretnej pracy. Jednakże byłem miło zaskoczony aktywnością wolontariuszy pielgrzymkowych na szkoleniu, a także wielkimi umiejętnościami praktycznymi z zakresu kierowania ruchem drogowym. Sadzę, że są oni bardzo dobrze przygotowani do prowadzenia pielgrzymki - podsumował prowadzący szkolenie aspirant Tadeusz Jędrasik.Licencjonowana Służba Ruchu Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej z uprawnieniami do kierowania ruchem w rękach / Fot. Piotr Drzewiecki

Drogowcy uczyli się prawidłowego przeprowadzania dzieci przez jezdnię / Fot. Piotr DrzewieckiKurs odbył się w ramach rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącego szkolenia osób kierujących ruchem drogowym. Dzięki porozumieniu podpisanym przez Kurię Metropolitalną Łódzką i dyrektora WORD w Łodzi, szkolenie było bezpłatne.

– Wszyscy wolontariusze prowadzący pielgrzymki robią to dobrowolnie i charytatywnie. Gdyby nie ta umowa, każdy z nich musiałby zapłacić ok. 300 - 400zł. Dziękujemy za pomoc ludziom dobrego serca - mówi ks. Jacek Tyluś, kierownik Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej. - Szkolenie z pewnością zakończy szereg pytań, czy pielgrzymka w tym roku wyruszy - dodaje ks. Tyluś. Zdobyte umiejętności podczas szkolenia, drogowcy sprawdzą już niebawem na pątniczym szlaku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.