Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5493 miejsce

Zgon stuletniego marszałka. Ile jest ZSRR w Federacji Rosyjskiej?

Ukończywszy 101 lat zmarł dzisiaj marszałek i bohater Związku Radzieckiego Sergiusz Sokołow. Do końca życia zajmował stanowisko doradcy ministra obrony. Czy nowa Rosja to dalszy ciąg państwa Lenina? Może jednak tylko państwa Chruszczowa?

 / Fot. Минеева Ю. (Julmin)/CC 1.0Stuletni rosyjski starzec to wielka rzadkość. W wielkim mocarstwie słowiańskim niewielu było i jest takich, co wylewają kieliszek za kołnierz. Stuletni radziecki marszałek i w ogóle mężczyzna, który dożył podobnie podeszłego wieku zajmując wysokie stanowiska w ZSRR to już zupełny wyjątek. Wysokie dochody i nerwowa praca w warunkach gospodarki idioty robiły swoje. Breżniew, który w czasie spotkania z Carterem we Wiedniu w 1977 byłby upadł wychodząc z ambasady radzieckiej, ale podtrzymał go amerykański prezydent stał się symbolem rzeczywistej sytuacji swojego kraju. Podobnie jak Jelcyn, który pewnego razu nawet nie zdołał wyjść z samolotu w czasie wizyty państwowej.

Putina ani Miedwiediewa jeszcze nikt w takiej sytuacji nie widział. Obaj potrafią wypić tylko przy odpowiedniej okazji i poprzestać na jednym kieliszku wódki albo lampce wina. Oto pierwsza głęboka różnica między nową Rosją a ZSRR, ale wróćmy do zmarłego marszałka i składanych mu hołdów.„Wszyscy ponieśliśmy niepowetowaną stratę. Święta i nieskalana pamięć o Sergiuszu Leonidowiczu Sokołowie - prawdziwym patriocie, dzielnym żołnierzu i zdolnym wodzu na zawsze pozostanie w sercach tych, którzy mieli szczęście służyć pod jego rozkazami i znajdować się w jego pobliżu.” - można przeczytać w wydanym na tę okazję oświadczeniu ministerstwa obrony, którego część przytacza agencja RIA-Nowosti.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jurek Malicki
  • Jurek Malicki
  • 01.09.2012 11:39

Jest taki żart - że Armia Radziecka była niezwyciężona i polski turysta w tamtych czasach - to aluzja , do poprzedniego komentarza z godz. 9:54.Na temat II wojny światowej są różne opracowania i teorie. Jest nawet teza, że lepiej by było, byśmy przystąpili do wojny z ZSRR sprzymierzeni z Niemcami.

Być może że lepiej - ale to już dyskusja po czasie!

.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezwyciężona to ona nie była: Finlandia, Afganistan. Zaś obrażać innych ludzi rzeczywiście nie należy. Bez Armii Radzieckiej nie dyskutowalibyśmy tutaj o niczym. Więc doceńmy żołnierzy-wyzwolicieli, nawet jeśli niejednemu zegarek zdjęli. No bo na zdrowy rozum, co by przedmówca wolał? Stracić zegarek czy przelecieć przez komin krematorium albo zostać na wieki chłopem pańszczyźnianym gdzieś w okolicach Irkucka? Bo to przewidywał dla około połowy (mającej co najwyżej ukończoną podstawówkę: pozostałych Polaków miano wytępić albo zniemczyć) naszego narodu hitlerowski Plan Nadrzędny dla Wschodu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 01.09.2012 09:54

Ktoś dał 2 głosy, bo uznał że nie wypada obrażać ,niezwyciężonej Armii Radzieckiej Panie Grzegorzu - szczególnie tu na W24. To nieprzyzwoite i niepolitycznie.... hihihi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No a właśnie w '7 rozmieszczono pierwsze zestawy rakietowe S-300, zareklamowane jako przeciwlotnicza broń absolutna, więc kompromitacja była podwójna. Inna rzecz, że przy ówczesnej technice wojskowej, a okładniej radarowej nawet Amerykanie na własnym terytorium mieliby podobny wypadek gdyby komuś na tym zależało. Nie byli przecież w stanie wtedy wyłapać całych stad awionetek przemycających twarde narkotyki na ich własne terytorium narodowe.

Zaś tak w ogóle... Wydawało mi się, że taki temat, a być może również moje doń tezy wywoła ożywioną dyskusję, a zamiast tego ktoś nagle stawia mi 2 i tak jakby nie umiał uzasadnić dlaczego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.