Facebook Google+ Twitter

Zgorzelec. Autobusy omijały miejscowość na trasie. Lenistwo kierowców czy oszczędność paliwa?

Przystanek w Łagowie-pobliskiej wsi koło Zgorzelca na ul. Górnej jest coraz częściej omijany przez kierowców PKS Zgorzelec. Dzwoniliśmy w tej sprawie do Kierownika nadzorującego pracę kierowców.

W ostatnim czasie mieszkańcy Łagowa, chcąc dojechać do Zgorzelca, nie byli pewni, czy autobus będzie przejeżdżał przez ich wieś, czy nie. Wyglądało na to, że zależy to tylko od dobrego humoru kierowców. Autobusy jeździły jak chciały. Pogoda na zewnątrz nie zachęcała do długiego stania i wyczekiwania na upragniony transport, który w rezultacie nie przyjeżdża. Ludzie z tego powodu spóźniali się do pracy i do szkoły. Poczuli się zlekceważeni. Autobus, który wyjeżdżał z pobliskich Jerzmanek kierował się często drogą prosto na Zgorzelec zamiast skręcić do Łagowa.

Po naszym telefonie do Kierownika, który nadzoruje pracę kierowców wszystko się zmieniło. Autobusy jeżdżą regularnie o określonych godzinach, według rozkładu jazdy. Pan Tadeusz Białokos zapewnia też mieszkańców Łagowa, że dopilnuje osobiście, żeby w przyszłości taka sytuacja się nie powtórzyła. Jednak gdyby tak się stało, wystarczy podać konkretny dzień i godzinę kursu, a wtedy kierowca będzie ponosił konsekwencje swojego czynu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.