Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24190 miejsce

Zgromadzenie obwodowe Świadków Jehowy

"Słowo Boże jest pożyteczne do nauczania". Takie motto przyświeca zgromadzeniu obwodowemu Świadków Jehowy, które zaplanowano na 26 i 27 kwietnia 2014 roku w rzeszowskiej Hali na Podpromiu.

Świadkowie Jehowy w Hali na Podpromiu / Fot. Mirosław ZdybekOrganizatorzy spodziewają się blisko 2000 obecnych. Wiosną 2014 roku w całej Polsce odbędzie się około 100 podobnych kongresów. Program całego wydarzenia dostępny jest w serwisie internetowym http://www.jw.org/pl/.

Podczas zgromadzenia, około południa w sobotę, odbędzie się też chrzest nowych wyznawców.

Świadkowie Jehowy uznają Pismo Święte za natchnione i nieomylne Słowo Boże i opierają na nim wszystkie swoje wierzenia. Słowo Boże zawiera praktyczne rady dotyczące życia małżeńskiego i rodzinnego, stosunków międzyludzkich, szczęścia i wielu innych dziedzin. Ponadto wierzą, że Biblia jest jedynym wiarygodnym źródłem kierownictwa. Wywodzą się ze wszystkich warstw społecznych. Nie izolują się od pozostałych ludzi. Mieszkają w otoczeniu osób wyznających inną religię, spotykają się z nimi w szkole, w miejscu pracy i utrzymują z bliźnimi serdeczne stosunki. Jako chrześcijanie, naśladują przykład Jezusa i „nie są częścią świata” w tym sensie, że wyzbyli się uprzedzeń i nie wikłają się w spory dzielące dziś społeczeństwo.

Na świecie jest blisko 8 000 000 Świadków Jehowy, a w Polsce 130 000. Wydają oni dwa czasopisma. Pierwszym z nich jest Strażnica, dostępna w 209 językach w nakładzie blisko 45 000 000 egzemplarzy. Drugim jest Przebudźcie się!, które wydawane jest w takim samym nakładzie w 99 językach. Publikacje Świadków Jehowy wydawane są w ponad 600 językach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

@Roman Długosz
Rozsądny człowiek wypowiada się o rzeczach, na których się zna. Pańskie stwierdzenie "z doświadczenia wiem że służą (...) w sposób niewolniczy i ślepy" itp. dowodzi, że nie ma Pan - proszę wybaczyć - pojęcia o sprawie, w której odważył się Pan zabrać głos. Gdyby Pan spędził choćby jeden dzień wraz ze Świadkami na służbie kaznodziejskiej tj. składaniu wizyt przedstawicielom innych wyznań, mógłby Pan nieco inaczej zaadresować swoje powyższe inwektywy.
Zarzuca Pan Świadkom przekonanie o nieomylności? A jaki jest ton Pańskiego komentarza - czy dopuszcza zdanie inne od Pańskiego? Twierdzenie o drugich ludziach, że "nie poznali żywego prawdziwego Boga" jest bardziej niż śmiałe - zwłaszcza, że nie postarał się go Pan obiektywnie uzasadnić. W zamian padają nieostre ogólniki, m.in. o 'dosłownym czuciu' itp. Swoje 'czucie' mogą wszak mieć wyznawcy każdej religii; i nie mniej wartościowe 'czucie' od Pańskiego...
Powołuje się Pan na "słowo Boga żywego"? A czy weźmie je Pan do ręki i ruszy - jak Jezus i apostołowie - głosić ewangelię od drzwi do drzwi?... Proszę zatem wyrażone wyżej współczucie zastąpić wstrzemięźliwością w osądach, panie Romanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bóg Ojciec na pewno kocha każdego kto się do niego szczerze zwraca ale czy każdy świadek służy właśnie Jehowie . ? z doświadczenia wiem że służą swojej Organizacji i to wręcz w sposób niewolniczy i ślepy . Szkoda że nie poznali żywego prawdziwego Boga do którego Jego dzieci wołają ABBA Ojcze i dosłownie czuja, jego odpowiedzi na ich potrzeby i zadania do wykonania na tej ziemi , ale tam rządzą li tylko ludzie którzy są nad ludźmi i ich słowo nie podlega dyskusji , to tak jak uważali się papieże za nieomylnych . Wszystko idzie wytłumaczyć na swoja, nutę , ale słowo Boga żywego trwa na wieki. Kto słucha niechaj i słucha właściwymi uszami ,? a nie co mówią autoryzowani nad ludzie.! Amen. Pozdrawiam tych którzy zachowują słowo Boże , szczegac go , i choć maja, mala, moc , to wytrwają do końca , nie dzięki własnym silom , tylko i wyłącznie dzięki woli Bożej . Zaufał Bogu , to sam Bóg i go uratuje , ufaj synu córko Jam zwyciężył świat , ALLELUJA AMEN . ! Pozdrawiam z wyrazami współczucia bratroman.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.