Facebook Google+ Twitter

Zgubiłeś portfel? Zastrzeż wszystkie swoje dokumenty!

Zgubiłeś dowód? Nie wiesz gdzie są twoje dokumenty? A może ukradziono ci portfel? Nie trać czasu! Zastrzeż swoje dokumenty i nie narażaj się na niechciany kredyt czy brak środków na koncie bankowym.

plakat / Fot. system DZWiększość z nas dojeżdża do pracy, na uczelnię czy zakupy. Codziennie znajdujemy się w miejscach pełnych obcych ludzi. Czasami przez nieuwagę zostawimy otwartą kieszeń plecaka czy torebki. Sytuacja z pozoru niegroźna, ale dla potencjalnego złodzieja, znajdującego się w tłumie nieznajomych, jest zaproszeniem do kradzieży. Wystarczy chwila nieostrożności i zostajemy pozbawieni często ciężko zarobionych pieniędzy i nierzadko własnej tożsamości.

Zaraz po uświadomieniu sobie braku dokumentów, powinniśmy oczywiście dokładnie przeszukać kieszenie, torebki i plecaki. Potem warto odwiedzić miejsca, w których byliśmy, bo być może jakaś miła pani ekspedientka albo kolega z uczelni, zaopiekowali się naszą zgubą.

Kiedy jednak nie znajdziemy naszych dokumentów należy, jak najszybciej je zastrzec. W dzisiejszych czasach złodzieje posługują się szeregiem podstępnych metod wykorzystania naszych tożsamości, dlatego nie powinniśmy ograniczać się tylko do zgłoszenia kradzieży na Policji czy w urzędzie. Jak najszybciej trzeba zgłosić kradzież także w Banku. Składamy w nim specjalny wniosek o dokonanie zastrzeżenia w systemie Dokumenty Zastrzeżone. Żeby dokonać takiego zastrzeżenia nie trzeba mieć konta bankowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

KrNi
  • KrNi
  • 15.03.2011 16:59

Pamiętam początki działania MIG DZ bo tak brzmiało to na początku (Międzybankowa Informacja Gospodarcza - Dokumenty Zastrzeżone). Miałem przyjemność uczestniczyć w działaniu tego systemu od środka. Ciekawe doświadczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.