Facebook Google+ Twitter

Zgubne dla mężczyzn działanie telefonów komórkowych

Podczas kończącego się dziś zjazdu American Society for Reproductive Medicine w Nowym Orleanie amerykańscy naukowcy przedstawili szokującą zależność czasu używania telefonu komórkowego względem ilości produkowanych plemników.

fot. Ksawery Kunikowski/Express IlustrowanyNaukowcy z Cleveland Clinic Foundation przeprowadzili badania na reprezentatywnej grupie 364 mężczyzn, leczących się na niepłodność w Mumbaju, w Indiach. Pacjentów podzielono na trzy grupy. Każda z nich miała za zadanie rozmawiać przez określony czas przez telefon komórkowy. Wyniki owych testów okazały się niezwykle ciekawe i zarazem kontrowersyjne.

Pierwsza grupa pacjentów rozmawiających przez ponad 4 godziny dziennie była w stanie wytworzyć ok. 50 milionów plemników na mililitr nasienia. Co więcej były one znacznie mniej ruchliwe niż przeciętne. Ponadto cechowała je też nienajlepsza jakość.

Druga zaś używała "komórek" od 2 do 4 godzin na dobę, co również przełożyło się na liczbę plemników, a mianowicie pacjenci wyprodukowali ich nieco ponad 69 milionów, różniących się również od pierwszych swą jakością.

W ostatniej grupie badanych, którzy w ogóle nie rozmawiali przez przenośny rodzaj telefonu, zaobserwowano możliwość produkcji przeszło 86 milionów plemników w mililitrze spermy będących zdecydowanie najlepszej i nieporównywalnej do reszty jakości.

Wyniki jednoznacznie pokazują pewną prawidłowość – im dłużej badani rozmawiają przez komórki tym mniej są w stanie wytworzyć plemników. Jednak z tym nie zgadza się kierownik całego projektu dr Ashok Agarwal, który uważa za konieczne wykonanie dodatkowych badań.

Ale nie tylko Agarwal ma wątpliwości co do słuszności takiej tezy. Również brytyjscy i amerykańscy naukowcy sądzą, iż to nie telefony mają taki wpływ na jakość spermy. Aspektami mającymi "zgubne" działanie mogą być między innymi siedzący tryb życia oraz złe odżywianie, które według naukowców są dużo bardziej prawdopodobne niż to, że długa rozmowa przez aparat może zmniejszać ilość plemników.

Pomimo wszystko nie powinniśmy lekceważyć wyników badań przeprowadzonych w Cleveland. Tak więc, panowie, pamiętajmy, że długie rozmowy przez telefon komórkowy mogą nas pozbawić nie tylko pieniędzy !!!

Źródło : PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Czyżby Kasienna dbała o to, aby każda bestyjka męska była nasienna?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Thuringwethil , a cóż Cię tak śmieszy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mężczyźni - proszę o należytą opiekę nad waszymi plemnikami. Przyszłość świata w waszych rękach. ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

WiecznieZywy -> lol !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Justyśka, Thuringwethil - ani to śmieszne, ani zabawne. Przypominam, że wasze "straszne dni" to czysto naturalne zjawisko dotyczącej każdej z was. Nie jest to dolegliwość ani choroba. Zaś zmniejszanie się ilości pelemników, a na dodatek pogorszenie się ich jakości, to problem. Nie tylko męski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.10.2006 20:53

No, no.. Kiedyś o wyborze partnera decydowała budowa jego ciała, potem potencjał, którego wykorzystanie pozwalało na radzenie sobie w życiu, a dziś? Ilość czasu spędzana przy telefonie.. Chyba muszę zacząć używać telefonu stacjonarnego w rozmowach z moim Mężczyzną ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

moje biedne prawo jadro:P hmm ciekawe czy Giertych juz to czytal?:P bo jesli tak to wprowadzi zakaz posiadania komorek:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Justyśka - nie brzmisz jak feministka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

aż strach chwytać telefon w reke...a smsów też sie to tyczy?:D bynajmniej mam nadzieje ze jeszcze ze mna wszystko w porzadku;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Houston, mamy problem.. :P Wyrzucam komórkę :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.