Facebook Google+ Twitter

Zgwałcona studentka zmarła. Jej ciało skremowano w Indiach

28 grudnia, po 12 dniach cierpień i trzech operacjach, 23-letnia studentka, ofiara brutalnego gwałtu zbiorowego i pobicia, w Indiach, zmarła w szpitalu. W sobotę jej ciało spalono w krematorium w Indiach. Przez kraj ruszyła fala społecznych protestów.

Władze państwa, w związku ze śmiercią studentki, zwróciły się w sobotę 29 grudnia, z apelem do obywateli o zachowanie spokoju, a stołeczna policja zabezpieczyła kilka dzielnic w centrum Delhi. Zabezpieczono głównie rejony Bramy Indii i 10 stacji metra. Szef policji, po rozejściu się informacji o śmierci zgwałconej kobiety - ogłosił wezwanie, zwłaszcza do młodzieży, o zachowanie porządku w mieście. Stało się to po tym, jak na ulicach Delhi, pojawiły się pierwsze spontaniczne manifestacje społeczne.

Kilka godzin wcześniej, premier rządu Indii wyraził głęboki smutek, w związku ze śmiercią ofiary brutalnego zbiorowego gwałtu, jaki miał miejsce w New Delhi i złożył zobowiązanie do podjęcia konkretnych działań o charakterze prawnym. W oświadczeniu napisał, że sprawa zgwałconej studentki wytworzyła "emocje i energię", przede wszystkim wśród młodych obywateli Indii, którzy od jakiegoś czasu "dążą do zmian w społeczeństwie".

"Byłoby to prawdziwym hołdem dla jej pamięci, jeśli bylibyśmy w stanie przekuć te emocje i energię na konstruktywne działania" – napisał w oświadczeniu premier indyjskiego rządu – podaje serwis interia.pl

Mimo apeli władz i policji, wczoraj w Delhi demonstrowali pokojowo młodzi ludzie, wyrażając głęboki żal z powodu zgonu ofiary gwałtu i domagając się skuteczniejszej ochrony dla kobiet, a także zaostrzenia kar za gwałt. Uczestnicy demonstracji siedzieli w milczeniu na ulicy, wcześniej udekorowanej kwiatami, wieńcami z białych kwiatów oraz zapalonymi zniczami i świeczkami.

Grupa kilkudziesięciu studentów z uniwersytetu w Delhi, przeszła w tym czasie na przystanek komunikacji miejskiej, na którym blisko dwa tygodnie temu 23-letnia dziewczyna i jej kolega wsiedli do autobusu, który stał się jej dramatem i tragedią gwałtu. Studenci w trakcie marszu na przystanek nieśli transparenty z napisem "Nie ma jej z nami, ale jej los musi nas obudzić".

Przewodnicząca rządzącego w Indiach, Indyjskiego Kongresu Narodowego, zapewniła uczestników studenckiej demonstracji, że śmierć 23-letniej ofiary gwałtu "pogłębi determinację do walki z wszechobecnym zawstydzającym społecznymi nastawieniem i sposobem myślenia, pozwalającym mężczyznom bezkarnie gwałcić i molestować kobiety i dziewczęta".

Brutalnie zgwałcona 23-letnia studentka indyjska, przez sześciu mężczyzn, zmarła w nocy z piątku na sobotę, w jednej z najlepszych klinik w Singapurze. W bardzo ciężkim stanie została przewieziona tam w czwartek. Wcześniej przeszła trzy skomplikowane operacje w Delhi.

Do aktu gwałtu doszło 16 grudnia, w autobusie miejskim, w New Delhi. Na kobietę napadło sześciu mężczyzn, gdy razem z kolegą wracała z kina. Przez godzinę gwałcili ją i dręczyli, a następnie bestialsko pobili metalowym prętem i wyrzucili z jadącego autobusu. Wszystkich sześciu domniemanych gwałcicieli zatrzymała policja. Obecnie są w areszcie. Według policji - w czasie ataku na kobietę – wszyscy oni byli pijani. Cała szóstka ma już postawiony zarzut popełnienia morderstwa. Jeżeli sąd udowodni winę, grozi im kara śmierci. Proces sądowy – zdaniem policji - ma rozpocząć się w przyszłym tygodniu.

Atak i gwałt na 23-letniej kobiecie wywołał w całych Indiach falę wielkich protestów. Uczestnicy manifestacji, głównie studenci, domagają się od władz większej ochrony dla kobiet oraz poważniejszego traktowania przez policję, a od sądów - informacji o zgłoszeniach dotyczących gwałtów i napaści seksualnych.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"Jeżeli sąd udowodni winę, grozi im kara śmierci."

To muzyka dla moich uszu. U nas dostaliby z dychę, ze zwolnieniem po pięciu latach za dobre sprawowanie, a jeszcze szef mafii załatwiłby u sędziego, by orzekł niepoczytalność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie tak dawno na Ukrainie zmarła 19 letnia Oksana, brutalnie zgwałcona i podpalona przez kilku sprawców link

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jeżeli sąd udowodni winę, grozi im kara śmierci."

To muzyka dla moich uszu. U nas dostaliby z dychę, ze zwolnieniem po pięciu latach za dobre sprawowanie, a jeszcze szef mafii załatwiłby u sędziego, by orzekł niepoczytalność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.