Facebook Google+ Twitter

ZHP: Bronisław Komorowski ''Niezawodnym przyjacielem''

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-21 15:44

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski otrzymał od harcerzy tytuł "Niezawodnego przyjaciela". Uroczystość rozpoczęła 100. rocznicę powstania Związku Harcerstwa Polskiego.

Marszałek Sejmu, który przed laty również był harcerzem, dziękując za wyróżnienie podkreślił, że czuje się harcerzem całe życie. Podkreślił, że nadane wyróżnienie mu o tym przypomina.

Podczas uroczystość w Muzueum Wojska Polskiego wyróżnienia otrzymali też najlepsi drużynowi z całej Polski. Podharcmistrz Magdalena Wesołowska podkreśla, że obecnie harcerstwo stoi przed wieloma wyzwaniami. Podkreśla, że bohaterska przeszłość młodych ludzi należących do Szarych Szeregów jest dla dzisiejszych harcerzy bardzo ważna, ale próbują też iść za duchem czasu i myśleć także o przyszłości.

Michał Senk uważa, że należy dbać o przekazywanie idei harcerstwa kolejnym pokoleniom przekonując najmłodszych, że tradycje harcerskie są ciągle żywe, a zmieniają się tylko formy ich realizacji.

Za rok powstania harcerstwa przyjmuje się 1910, zaś za symbolicznych założycieli harcerstwa uważa się Andrzeja Małkowskiego i jego żonę Olgę Drahonowską-Małkowską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.