Facebook Google+ Twitter

Zidentyfikowany obiekt latający nad warszawskim Bemowem

Na warszawskim Bemowie okoliczni mieszkańcy mogli zobaczyć dziwny obiekt na niebie. Nie było to jednak UFO.

W powietrzu spisywał się bardzo dzielnie. / Fot. Piotr ŻyłaJak dowiedziałem się od Rektora - Komendanta gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunta Mierczyka: „piątkowy przelot nad stadionem WAT modelarskiego płatowca nowej generacji związany był z realizacją kilku projektów naukowo-badawczych i wdrożeniowych realizowanych w Wojskowej Akademii Technicznej.

Projekty te dotyczą systemów wielospektralnej i wieloczujnikowej analizy zagrożeń bezpieczeństwa przeznaczonych dla platform bezzałogowych. A precyzyjnie rzecz ujmując - zaawansowanych technologii radarowych, urządzeń laserowej telemetrii, systemów informacyjnych i sieciowych oraz sensorów do monitorowania środowiska”.

Prezentacja ZOL na ziemi. (nie mylić z NOL) / Fot. Piotr ŻyłaCzyli w tłumaczeniu na ludzki język: bezzałogowy model samolotu, który może służyć do monitorowania różnych, także niebezpiecznych, obszarów bez zagrożenia życia pilota.
Cieszy mnie bardzo, że Wojskowa Akademia Techniczna realizuje własne projekty, gdyż jeszcze nie tak dawno wielu "czarnowidzów" wróżyło jej rychły koniec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To bardzo pomyślne doniesienie, gdyż z uczelni wojskowych dawno nie było informacji o programach badawczo-wdrożeniowych, które mogły wzbudzić szersze zainteresowanie. WAT nie została uśpiona i nie trzeba jej zlikwidować czy przeprofilować na jakiś trzeciorzędowy ośrodek usługowy dla jakiejś podrzędnej instytucji NATO. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.06.2010 20:47

ciekawe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wygląda jak F117 z kółkami ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.05.2010 13:11

WAT plany realizuje, ma konkretne, rodzime projekty i wynalazki, ale cóż "betonu" nawet najtęższe umysły nie przebiją...
Fajna relacja 5* :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.