Facebook Google+ Twitter

Zięć Lecha Kaczyńskiego brał pieniądze za ułaskawienia?

"Super Express" informuję, że Marcin Dubieniecki - prawnik - a prywatnie zięć Lech Kaczyńskiego, pobrał pieniądze za przygotowanie wniosku o ułaskawienie przestępcy.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Koniecpolski_palace_warszawa.jpg&filetimestamp=20070205193942 Jak podaje "Super Express" sprawa ma swój początek w 2008 roku. Do więzienia w Kwidzynie, rodzinnym mieście Dubienieckiego, trafia Krzysztof S. skazany na ponad 11 lat odsiadki. Jeden ze współwięźniów polecił mu, aby skorzystał z usług kancelarii Marcina Dubienieckiego. Ten poprzez pisanie próśb do swojego teścia miałby załatwić mu wyjście na wolność.

19 stycznia 2009 roku siostra skazanego wpłaciła na konto kancelarii adwokackiej 2000 złotych jako zadatek na prowadzenie sprawy. Dwa dni później na to samo konto trafia 4100 złotych. Następnie siostra skazanego osobiście przekazuje adwokatowi 20 tysięcy złotych. W sumie miał dostać o wiele więcej.

Kancelaria przygotowała list o ułaskawienie. "Na mocy art. 560 par. 1 k.p.k. wnoszę o przeprowadzenie postępowania o ułaskawienie mojej osoby poprzez zawieszenie orzeczonej wobec mojej osoby kary pozbawienia wolności na okres próby wynoszący 10 lat". (...) "Proszę Pana Prezydenta o skorzystanie wobec mojej osoby z prawa łaski poprzez zawieszenie pozostałej do odbycia kary" - czytamy w piśmie.

Przygotowane pisma nie przynoszą jednak oczekiwanego skutku. Więzień przebywa nadal w więzieniu, a kancelaria wystawia dwie faktury na kwotę 6 i 20 tysięcy złotych "za czynności faktyczne i prawne".

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski twierdzi, że adwokat nie powinien podejmować się spraw, których załatwienie zależy od kogoś z jego bliskich. To po prostu nieetyczne i dwuznaczne zachowanie - dodaje.

Ojciec Marcina, Pan Marek Dubieniecki, z którym syn wspólnie prowadzi kancelarię na zarzuty o naruszenie etyki odpowiada, że etyczne jest to, co jest w interesie jego klienta. To nie ja zdecydowałem, że prezydentem będzie Lech Kaczyński - mówi Marek Dubieniecki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Adam Małysz
  • Adam Małysz
  • 11.03.2011 16:04

Brał kasę i dzielił się z całą resztą rodzinki - taki rodzinny interes . JACY LUDZIE TAKI INTERES

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zocha Kudelska
  • Zocha Kudelska
  • 11.03.2011 13:50

Wygląda na to,ze PO powołało specjalną komórkę do spraw szkalowania byłego Prezydenta,ma ona zastąpić pijacego inaczej Palikota-Palikota !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy odniosłem wrażenie jakoby sugerował Pan że ktoś mi płaci za komentarze.Zmartwię Pana nie nalezę do żadnej partii jestem zwykłym człowiekiem i nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia. Obserwuje polityków od 89 roku i doskonale wiem kto jest kim i jak zasłużył się Polsce.Mając taką wiedzę nie mogę stać z boku i przyglądać się jak po raz kolejny przez tych samych ludzi niszczony jest mój kraj.Moim obowiązkiem jest przestrzegać przed politykami którzy wiele złego w przeszłości uczynili Polsce i Polakom.
Przepraszam za niedopatrzenie natychmiast naprawiam mój błąd.

"Polska jest tam gdzie jest Jarosław Kaczyński"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka:-(((( A gdzie zdanie "Polska jest tam gdzie jest Jarosław Kaczyński" ? Taka wtopa:-(((( Nie dostanie Pan wynagrodzenia:-((((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest to dalszy ciąg oczerniania śp. Lecha Kaczyńskiego.Jarosław Kaczyński ma racje mówiąc że są ludzie którzy walczą z nieżyjącym Lechem Kaczyńskim obawiając się że stanie się symbolem a Polacy będą kultywować pamięć o człowieku który całe swoje życie poświecił dla Polski.
Nie wiadomo kim jest ten człowiek który miał być ułaskawiony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Atak salonowców trwa.To już tak będzie do wyborów .W haki,haczyki salonowców nie wierze dla mnie Polska jest tam gdzie jest Jarosław Kaczyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.09.2010 15:09

Kilka miesięcy temu kancelarii prowadzonej przez niego i jego ojca wkroczyło ABW.
Mówiło się o tym, ale potem ludzie zapomnieli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamie, a widzi Pan kategorię materiału??:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ossad
  • Ossad
  • 13.09.2010 14:22

Przecież to opinia, i to brukowcowa, a nie żaden news. Śpią na Dyżurce W24?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.09.2010 14:14

Mam nadzieję, że odpowie za to.
Choć pewnie za kilka miesięcy sprawa ucichnie, a media dostaną przykaz, by o tym nie pisać.
Mam nadzieję, że chociaż NIE lub Fakty i Mity zajmą się sprawą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.