Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2772 miejsce

Zielona Eskadra ratuje ziemię

Z początkiem września ruszyła kampania społeczna firmy NIBE-BIAWAR pod nazwą „Zielona Eskadra”. Niecodzienny projekt ma na celu uświadomienie społeczeństwu, jak ważna dla środowiska jest aktywność związana z ekologią.

 / Fot. fot. materiały prasoweZ początkiem września ruszyła kampania społeczna firmy NIBE-BIAWAR pod nazwą „Zielona Eskadra”. Niecodzienny projekt ma na celu uświadomienie społeczeństwu, jak ważna dla środowiska jest aktywność związana z ekologią oraz promowanie dobrych praktyk.

Ekologia nie jest przejściową modą ani fanaberią, ale niezwykle istotną dziedziną codziennego życia. Dzięki niej możemy cieszyć się naturalnym środowiskiem, przyjaznymi miastami, czystym powietrzem i zrównoważonym życiem. Takie podejście promuje kampania „Zielona Eskadra”, której głównym celem jest uczynienie koloru zielonego kolorem codzienności.
Wszystkie duże zmiany zaczynają się od małych kroków. I właśnie do podejmowania tych kroków zachęca Zielona Eskadra, za wzór stawiając liczne przykłady prośrodowiskowych zachowań z całego świata.

Chcemy pokazać, że ekologia to coś pozytywnego, pełnego energii i pasji — tłumaczy
dr inż. Małgorzata Smuczyńska, Menedżer ds. marki NIBE. — W Polsce wizerunek działań ekologicznych oparty jest na stereotypach, kojarzony z dziwactwem. My promujemy ekologię, jako integralną część codziennego życia, zdrowy nawyk, który powinien wyrobić w sobie każdy z nas. Tylko w ten sposób możemy budować zdatną do życia przyszłość.

Kampania skupia się przede wszystkim na kwestii zanieczyszczonego powietrza. W Polsce zagrożenie to jest znane od lat, a nasilające się w sezonie grzewczym natężenie smogu jest dowodem na bezradność wobec problemu.
Dzisiejsza technologia pozwala na ekologiczne życie, jeśli tylko tego chcemy — wyjaśnia Smuczyńska.
Przykładowo, nie jesteśmy już uzależnieni od węgla, drewna i gazu, choć wiele osób myśli, że wykorzystywanie tych paliw to wciąż najlepsze i najbardziej efektywne metody ogrzewania domu. Od dawna tak nie jest — dodaje.

Komunikacja kampanii opiera się na stronie internetowej www.zielonaeskadra.pl, stanowiącej bazę wiedzy o postawach prośrodowiskowych, dobrych eko-praktykach, zdrowym żywieniu i sporcie. Wokół niej budowane są media społecznościowe pod postacią Facebooka i Instagrama oraz kanału w serwisie YouTube.

Brand hero kampanii jest Major Green, stojący na czele tytułowej Zielonej Eskadry. Pełni on rolę edukatora pokazującego odbiorcom, w jaki sposób mogą zmienić swoje nawyki, by przysłużyć się środowisku.

Planowane są również działania ambientowe – najbliższym z nich będzie udział w 39. PZU Maratonie Warszawskim, podczas którego Zielona Eskadra otoczy opieką Mini Maraton oraz będzie dopingować zawodników podczas Wielkiego Biegu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.