Facebook Google+ Twitter

Zielona Góra. 51-latek podawał się za niemieckiego konsula. Został zatrzymany

51-latek podawał się od dłuższego czasu za prawnika i konsula. Miał pomagać w odzyskiwaniu pieniędzy za pracę w Niemczech. Mężczyzna był poszukiwany od dość dawna za... nieregulowane hotelarskie usługi.

Nie stwierdzono dotąd, czy aby zatrzymany Polak, który przyjął obywatelstwo Niemiec, inspirację do swojej działalności przestępczej czerpał z polskiej filmowej produkcji kinowej „Konsul”. Fakt jest faktem, że wiele pomyślunków z filmowej fabuły umiejętnie realizował w rzeczywistości. I to czynił od kilku lat.

Do zielonogórskiej komendy policji zgłosiło się kilka osób, które stwierdziły, że zostały oszukane przez statecznego mężczyznę podającego się za niemieckiego konsula i prawnika.

- Osoby te pracowały w Niemczech, tam zostały oszukane przez pracodawcę, który nie wypłacił im należytego wynagrodzenia - komunikuje dla Wiadomości24pl. mł. inspektor Lidia Kowalska z sekcji prasowej zielonogórskiej komendy policji. - Pokrzywdzone osoby powróciwszy do kraju, poszukiwały więc prawnika, który mógłby odzyskać ich zarobki.

Trafiły na „konsula”, który za usługę pobrał na wstępie sporą zaliczkę pieniędzy. Po czym zniknął jak kamfora.

Sprawą zajęli się natychmiast policjanci z wydziału do spraw przestępczości gospodarczej, tym bardziej, że wcześniej były już sygnały o działaności mężczyzny podającego się za niemieckiego konsula i prawnika.

Do zatrzymania domniemanego oszusta doszło na granicznym przejściu polsko-niemieckim w Słubicach i to w chwili, kiedy „konsul-prawnik” zamierzał opuścić swoją byłą ojczyznę.

Okazało się raptem, że mężczyzna ten poszukiwany jest za podobne oszustwa na terenie całej Polski.

- Wrocławscy policjanci ponadto poszukiwali go za oszustwa hotelowe – dorzuca inspektor Kowalska. - Podejrzany wynajmował luksusowe apartamenty hotelowe i nie uiszczał za nie opłaty.

Fałszywemu konsulowi, który będzie sądzony w Polsce, grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.