Facebook Google+ Twitter

Zielona Góra. Księgowa przywłaszczyła pieniądze wędkarzy

Główna księgowa Polskiego Związku Wędkarskiego wypłacała pieniądze członków związku na swoje prywatne konta. Wzbogaciła je o ponad 350 tys. zł. - Mieliśmy do niej nieograniczone zaufanie – nie ukrywa swojego zaskoczenia dyrektor biura.

Zielonogórscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 33-letnią główną księgową zarządu okręgu PZW, która przywłaszczyła sobie ponad 350 tys. zł na szkodę związku – poinformowała Wiadomości24.pl. komisarz Małgorzata Stanisławska z biura prasowego komendy miejskiej policji w Zielonej Górze.

Jako jedyna osoba w związku wędkarskim, główna księgowa miała dostęp do służbowego konta, na które wpływały członkowskie pieniądze i była też uprawniona, jako jedyna,
do wykonywania przelewów.

- Podejrzenia co do nieprawidłowości w zarządzaniu pieniędzmi spostrzegłem, kiedy na czas nie otrzymałem swojego wynagrodzenia – mówi dla W24 dyrektor biura Zarządu, Jerzy Tonder. - Pieniądze wpłynęły potem, ale z prywatnego konta.

W PZW zaraz powołano doraźną komisję. Ustalono też, że wielu kontrahentów również na czas nie otrzymywało stosownych pieniędzy za różne usługi. O swoich spostrzeżeniach powiadomiono organy ścigania.

Policjanci ustalili w czasie działań operacyjnych, że księgowa od stycznia br. przywłaszczyła sobie co najmniej 350 tys. zł. Ustalane są ponadto czynności wyjaśniające, czy już wcześniej
nie dochodziło do podobnych finansowych operacji przelewania z firmowego konta pieniędzy na prywatne konta księgowej.

- Ta pani pracowała u nas od ponad ośmiu lat – stwierdza dyrektor biura wędkarzy. - Przeszła u nas swoją drogę służbową, począwszy od zwykłej księgowej. Stąd nasze zaufanie do tej pani.

Kobieta po początkowym zatrzymaniu, została z aresztu zwolniona za poręczeniem majątkowym. Według kodeksu karnego za te przestępstwo grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10.

- Na poczet naprawiania szkód, policja zabezpieczyła wartościowe przedmioty należące do księgowej, między innymi jej luksusowy samochód oraz dużą ilość złotej biżuterii – informuje nas kom. Stanisławska.

Tymczasem władze zarządu wędkarskiego myślą o zaciągnięciu bankowego kredytu na bieżące organizacyjne wydatki. - Sprawa ta, oczywiście, będzie omawiana z naszymi członkami, będą podjęte też odpowiednie decyzje i uchwały – dodaje dyrektor Tonder.

Zielonogórski Polski Związek Wędkarski liczy ponad 21.880 członków w 120 terenowych kołach. Gospodaruje na ponad 6.200 ha rzek, jezior, zbiorników wodnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Rocky
  • Rocky
  • 28.11.2010 14:14

Jak moze byc dobrze w takim okregu gdy prezes dowiaduje sie przed wyborami o kondrkandydacie ,to zaraz stosuje taktyke szkalowania na zebraniach corocznych , a ostatnio to nawet gościa chyba wywalił ze związku za brak kompetencji w innej sprawie ,to jest państwo w państwie nawet granatem od koryta nie można oderwać .Robią co chcą a dla wedkarzy na zawody każdy pucharek to problem.A ich interesi tylko władza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
smutny rybak
  • smutny rybak
  • 28.11.2010 09:43

Nie pojadą w przyszłym roku do Włoch , może też nie będą tak licznie odwiedzać zaprzyjaźnionych Niemców . Oby tylko wpuścili do wody choć parę rybek - tych realnych - nie tych na papierze . Możę zauważą wreszcie bliższe przyziemne okolice - śmiecie nad wodami , kłusownictwo i brak ryb - Marzenie ! Póki mamy takiego a nie innego prezesa - marzenie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
rybak
  • rybak
  • 27.11.2010 21:30

cały okręg to przekręty ,a budowanie hoteli w łagowie które od samego początku były deficytowe , i teraz panowie z zarządu czekają by je wykupić ,imprezy wódka uczty a potem kombinacje rachunki za paluszki i ciasteczka...tak oni myślą że szeregowi wędkarze to głąby, ludzie to widzą ale sie boją kilku chcało walczyć z tym ,to wywalili ich ze związku za jakieś pierdoły bo opozycje trzeba usuwać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziadek moczykij
  • dziadek moczykij
  • 26.11.2010 18:34

Kradli wszyscy - kradła i księgowa - Sam pan Dyrektor jak się budował w Łagowie , zatrudnił trzecie osoby wciągając je na listy płac PZW . Wykorzystywał do tego samochód służbowy i pracowników ZO PZW w Z.G. - to tylko jedna ze ściem Zarządu Okręgu - tam trzeba by przejżeć wszystko :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wedkarz
  • Wedkarz
  • 25.11.2010 15:22

A nie było żadnych podejrzeń, kiedy z kasą było krucho już na początku roku, kiedy po raz pierwszy skarbnikom kół nakazano comiesięczne rozliczanie się z każdej uzyskanej kwoty. Gdyby Pan Dyrektor już wtedy interweniował to może by mniej przywłaszczyła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.