Facebook Google+ Twitter

Zielona Góra. Napadli, pobili i zostali aresztowani

Sprawcy ulicznych rozbojów, mimo braku świadków, czuć się bezkarnie nie powinni. Prędzej czy później zostają zatrzymani przez policję. Tak było zarówno w Zielonej Górze i w Babimoście (Lubuskie).

Dwa tygodnie temu w Zielonej Górze na jednej z peryferyjnych ulic nieznany sprawca napadł na 34-letniego mężczyznę. Pobiwszy go – zrabował mu pieniądze w kwocie ok. 170 zł. - Policjanci z wydziału do walki z przestępczością nieletnich i przeciw mieniu rozpoczęli działania operacyjne, aby móc ustalić tożsamość sprawcy – informuje Wiadomości24pl, kom. Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowy miejskiej komendy. - Udało się. Sprawca został wczoraj zatrzymany.

Sprawcą rozboju okazał się 31-letni zielonogórzanin, który – jak się okazało – był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Mało tego: odbywał także karę pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze na wniosek policjantów zadecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy na 3 miesiące.

Za rozbój kodeks karny przewiduje, przypomina kom. Stanisławska, karę pozbawienia wolności od 2 lat do nawet 12 lat.

Kary również nie uniknie 23-letni mieszkaniec Sulechowa, który pod koniec stycznia br. w Babimoście napadł na młodego mężczyznę, pobił go, a następnie zabrał mu pieniądze w kwocie 20 zł oraz telefon komórkowy. Także w tym przypadku policjanci z posterunku w Babimoście prowadzili działania operacyjne, efektem których było wczorajsze zatrzymanie sprawcy rozboju. Okazało się także, że sprawca za podobne przestępstwa był wcześniej notowany.

Sulechowianin został aresztowany na 3 miesiące i, jak w przypadku zatrzymanego zielonogórzanina, grozić mu będzie podobna kara.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 27.02.2011 18:27

bandyci czują się bezkarni ,gdyż jak się obronisz i poturbujesz napastnika idziesz do pudła a jego leczą na koszt państwa.Mam pistolet,ale w innym kraju,nie mogłem go przywieźć do Polski gdyż broń jest dostępna dla przestępców.Daleko polsce do zachodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytelnik
  • czytelnik
  • 25.02.2011 11:07

Smutne praktycznie w słowo ze strony policji w Zielonej Górze, smutnie panie Jelinek,trochę własnego wysiłku w pracę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.