Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11558 miejsce

Zielona Góra. Policjanci rozbili kolejny gang narkotykowy

3 czerwca, w godzinach porannych mundurowi wkroczyli jednocześnie do kilkunastu zielonogórskich mieszkań. Zatrzymano 10 osób podejrzanych o handel narkotykami: najstarszy z nich mia 56 lat - najmłodszy 22. To kolejna osłona zdecydowanej walki z dilerami, jaka prowadzona jest przez lubuskich policjantów.

 / Fot. Rafał Gdak/W24Szturm na wytypowanych wcześniej, po długotrwałym i żmudnym śledztwie członków gangu, przypuścili policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową wspólnie z CBŚ, Grupą Realizacyjną i Antyterrorystami. W mieszkaniach podejrzanych odkryto oprócz sporej ilości narkotyków, także duże ilości pieniędzy: ok.75 tys. euro i 13 tys. zł. W sumie zaaresztowano 10 osób.

- To nie były osoby nieznane - wyjawia dla Wiadomości24, komisarz Małgorzata Stanisławska rzeczniczka zielonogórskich policjantów. - Wprost przeciwnie, osoby te były wcześniej notowane przez policję.

Z kolei zastępca rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, prokurator Jacek Buśko wylicza: - Prokuratura przedstawiła zatrzymanym zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat, wprowadzenie znacznej ilości narkotyków do obrotu, co podlega karze do 10 lat, udzielenia narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, co również podlega karze do lat 10 oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej, za co kara waha się od 6 miesięcy do 10 lat. Jednemu z zatrzymanych nasi prokuratorzy przedstawili zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.