Facebook Google+ Twitter

Zielona Góra. Rządy nad miastem obejmuje Bachus

Klucze od bram miasta otrzyma w sobotę. Rządzić będzie przez 9 dni. Ruszy zatem karuzela wszelakich imprez, tańców, śpiewów, pięknych kobiet, a alkohol bezkarnie lać się będzie strumieniami.

Hulanki rozpoczną się już od samego sobotniego poranka, 4 września, pięć godzin przed przybyciem Bachusa z orszakiem z 50-oma urodziwymi bachmankami. Na Starym Rynku otworzą swoje stoiska winiarskie właściciele winnic, w sąsiedztwie nieco dalszym kramów jarmarku winobraniowego. Lubuscy winiarze zaproszą do degustacji wina z podzielonogórskich plantacji. - Nie ma winobrania bez lokalnego wina i winnic! – chóralnie zadeklarowali winiarze, mozolnie wskrzeszający tradycję uprawy winnego krzewu.

Oprócz degustacji – otwierają także bramy swoich winnic. Tam na miejscu będzie można poznać sekrety produkcji wina, prześledzić cały proces produkcji tegoż trunku i obejrzeć winnice, próbując gatunkowych winogron. - To już druga edycja Tygodnia Otwartych Winnic – mówi właścicielka winnicy Julia, Małgorzata Grad. - Rok temu przekonaliśmy się, że to strzał w dziesiątkę.

Do podzielonogórskich winnic ruszą specjalne bezpłatne autobusy. Każdy zaś odwiedzający – zdradza Wiadomością24.pl tajemnicę Grad – otrzyma Paszport Winiarskiego Odkrywcy. Ci, którzy zdobędą pieczątki wszystkich winnic, biorących udział w Tygodniu, będą mogli wziąć udział podczas Winobrania w losowaniu atrakcyjnych nagród od winiarzy – dodaje winiarka. W Tygodniu swój udział zadeklarowały winnice: Na Leśnej Polanie w Proczkach, Miłosz w Łazach, obie koło Zaboru, Julia w Starym Kisielinie, Equus w Mierzęcinie, Kinga w Starej Wsi, Cantina w Mozowie.

Nie dość na tym. Winiarze bowiem uruchamiają rejsy łodziami typu galar po rzece Odrze i Obrzycy wzdłuż winnic. Pierwszy, godzinny, kurs w kierunku Górzykowa (przystań w Cigacicach) rozpoczyna się już w sobotę.

Ceremonia otwarcia miasteczka winobraniowego przy Ratuszu rozegra się w samo południe. To ma być centrum zielonogórskiego Monntmartre. Tutaj aż do rannych godzin biesiadować będą uczestnicy Dni Zielonej Góry.

Lecz gwoździem pierwszego dnia Winobrania będzie przede wszystkim transmitowany na żywo przez TVN i Radio Zet – Koncert „Siła Muzyki”. Do szturmu na publiczność ruszy, według opinii organizatorów, gwiazdozbiór artystów z Ellizą Doolittle, A meerah i Queensberry na czele. Ponadto: Urszula, Varius Manx, Volver, De Mono, Video, Manchester i Agnieszka Chylińska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.09.2010 16:45

Stara i dobra tradycja:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapowiada się ciekawa impreza:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.