Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22586 miejsce

Zielona Góra. Samolotowe skrzydło upamiętni katastrofę smoleńską

Na komunalnym cmentarzu stanie obelisk upamiętniający ofiary katastrofy. Miasto przeznaczyło na realizację projektu 35 tys. zł. Ale nie wszystkim mieszkańcom ten pomysł się podoba. - Nie róbmy z ofiar katastrofy męczenników - argumentują.

To kolejny punkt zapalny na linii mieszkańcy miasta - magistrat i radni. Nie przebrzmiały jeszcze echa ostrego protestu zielonogórzan, występujących z apelem o nienadawanie jednemu z miejskich rond imienia prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, o którym to fakcie donosiły także Wiadomości24.pl, a jest już następny publiczny stan zapalny.

W dniu, kiedy zielonogórscy rajcowie zdejmowali z porządku obrad projekt uchwały dotyczący nadania patronatu Lecha Kaczyńskiego rondu - miejska komisja konkursowa zakomunikowała, że rozstrzygnęła konkurs na pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. Również w tej sprawie na organizatorów posypały się gromy mieszańców.

Do konkursu stanęło zaledwie pięciu artystów. Komisja konkursowa składała się z kolei z sześciu osób i naszpikowana była urzędnikami. W jury zasiedli: dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej, Andrzej Toczewski, jego zastępca Leszek Kania, wiceprezydent Zielonej Góry Wioletta Haręźlak, dyrektor Regionalnego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków, Wojciech Eckert oraz wiceprzewodniczący Okręgu Zielonogórskiego Polskich Plastyków, Igor Myszkiewicz i adiunkt w Katedrze Sztuki i Kultury Uniwersytetu Zielonogórskiego Zenon Polus. Dla zielonogórzan to sztandarowy, zasiedziały od wielu lat garnitur ludzi, którzy trzymają lejce wszystkich komisji konkursowych.

Z pięciu nadesłanych prac jury wyłoniło zwycięski projekt Małgorzaty Bukowicz. Przedstawia on samolotowe skrzydło (wielu uważa, że jest ono złamane) z biało-czerwoną szachownicą i wyeksponowanym niżej napisem: "Zginęli pod Smoleńskiem w służbie Ojczyzny. Ofiarom katastrofy lotniczej 10.04.2010".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

qbgvckf
  • qbgvckf
  • 14.07.2011 19:27

GFYMLa <a href="http://uvhvlycyvvof.com/">uvhvlycyvvof</a>, [url=http://ulfvdrvayujv.com/]ulfvdrvayujv[/url], [link=http://hgppridemioh.com/]hgppridemioh[/link], http://lypinmyvbjjj.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

A miałem się już publicznie nie wypowiadać. Proszę o wybaczenie. Jednak owe ciśnienie w temacie katastrofy smoleńskiej i tego pana Kaczyńskiego (kłaniam się dla re) - nie daje spokojnie Polakom za dnia żyć. Kiedy to się, do jasnej cholery, skończy?! To, co p. K. (polecam lekturę "Procesu" Kafki..) wyczinił w wywiadzie dla onet. pl. - to jest już stan kliniczny zakładu psychitrycznego. Pana K. należy odizolować. Przykro, że o tym tu nadmieniam, lecz i mi nerwy już puszczają... A może i ja jestem już nienormalny w tej polskiej rzeczywistości?

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
  • re
  • 30.01.2011 10:23

Jak ktoś chce podnieść ciśnienie ludziom i zepsuć im resztkę radości z życia,to wystarczy podnieść temat"Smoleńsk"albo "Kaczyński".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje trzy grosze. Włążyłem kij w lokalne mrowisko. Pal licho, że nagle lokalne moherowe berety się tu do głosu dochodzą, nie powinno się wkradać z nimi w dyskurs, bo i tak pokrzywy wywieszą. A ja powiem tak: wydzwoniłem do 27. na chybił traf mieszkańców Zielonej Góry (to mine kosztowalo, jestem na inwalidzkej rencie, 568 zł) uczciwie przedstawiłm wyniki, nie interesiuje mnie żadna inna Polska. Nie bawmy się. Dalej już nie będę odpowidał na idiotyzmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wiesiek
  • wiesiek
  • 29.01.2011 19:02

Krótszy, ale o wiele bardziej bogaty w treści i ciekawszy artykuł poryszający ten temat mozna znaleźc na stronie internetowej zielonogórskiego oddziału Gazety Wyborczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszenka powinien przyjechać po naukę nad Wisłę. Nie potrzeba pałować ludzi, wystarczy ich podzielić i napuścić jednych na drugich. Ja również przeprowadziłam sondę telefoniczną i dowiedziałam się wielu argumentów przemawiających za budową pomnika: Stefania Grajewska z Lublina, powiedziała że to bardzo dobry pomysł z tym pomnikiem bo upamiętni wielu szlachetnych ludzi, którzy pracując służyli Polsce i Polakom. . Adrianna Kirkuć z Tomaszowa Mazowieckiego powiedziała, że Lechowi Kaczyńskiemu należy się pomnik za walkę z korupcją, bo nie będzie dobrobytu w Polsce, jeżeli skarb państwa będzie okradany na miliardy złotych wskutek afer korupcyjnych, gospodarczych i innych a oszczędności będą robione na najbiedniejszych. Igor Staszczy z Elbląga stwierdził, że wielką zasługą prezydenta Kaczyńskiego była likwidacja WSI, pozbycie się siatki szpiegowskiej związanej z byłą KGB. Marek Tetlik z Torunia natomiast twierdzi, że postawa dorosłych ludzi w tych miesiącach po katastrofie jest przykładem dla młodzieży jak mają szanować starsze pokolenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.