Facebook Google+ Twitter

Zielona Góra w Marszu dla Życia

Od poniedziałku rozpoczęły się spotkania w ramach organizowanego tygodniowego Festiwalu Życia z finałem niedzielnego marszu ulicami miasta. Motywem przewodnim jest hasło: „Dom Pełen Życia”.

Jest to już siódma edycja festiwalu, na który składa się cykl imprez z nieszporami za miasto, z możliwością oddania krwi, zrobienia mammografii czy zarejestrowania się w ogólnoświatowym banku dawców szpiku. Gośćmi szczególnymi festiwalu mają być Joanna Szałata i ks. Tomasz Kancelarczyk – twórcy największego w Polsce Marszu dla Życia.

Uczestnicy będą mogli obejrzeć wystawę malarską Weroniki Karwowskiej pt. „Rytm Życia”, uczestniczyć w koncercie muzycznym Antoniny Krzysztoń „Turkusowy stół”, zasiąść na projekcji filmu pro life „The Human Experience” czy wziąć udział w warsztatach dla rodziców „Jak świętować w rodzinie”.

W niedzielę poprzedzającą festiwal we wszystkich lubuskich parafialnych kościołach odczytany został list biskupa zielonogórsko-gorzowskiego, ks. Stefana Regmunta.

„W obliczu wielkiego zagrożenia demograficznego w Polsce, dawanie świadectwa miłości do życia ludzkiego i troska o każde życie poczęte, stanowi pierwszorzędne zadanie każdego Polaka i katolika” - czytamy w komunikacie. I dalej: „Świat współczesny, szczególnie ten zlaicyzowany, potrzebuje naszego świadectwa”.

Kulminacyjnym momentem festiwalu będzie południowy niedzielny marsz ulicami miasta z finałem ogólnego spotkania pod pomnikiem Jana Pawła II na terenie kościoła pw. Ducha Świętego. Tu także zorganizowane będzie miasteczko festiwalu.

- Wszystko to ma na celu afirmację życia, tego, co jest dla nas najcenniejsze – uważa w rozmowie z W24 Małgorzata Witkowska z terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka. - Będziemy protestować „za” życiem – dorzuca i będzie prosić uczestników o przybycie na marsz z... pieluchami. - Pragniemy je przekazać rodzicom, które je potrzebują – mówi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.