Facebook Google+ Twitter

Zielona Góra. XII Biesiada słowa w Hydro(zagadce)

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-04 14:37

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na XII Biesiadę Słowa. Dnia 10 marca odbędzie się Ogólnopolski Finał Konkursu Poetyckiego "Miłość niejedno ma imię".

Piotr Woźniak to dysponujący charakterystycznym głosem, wrażliwy i skupiony interpretator swoich, ale także "pożyczonych na zawsze" słów i melodii. Pierwszym poważnym spotkaniem z publicznością był dla niego udział w musicalu Metro. Tam też uczył się między innymi śpiewu na zajęciach Elżbiety Zapendowskiej. W tym czasie zaczął powstawać jego własny program w oparciu o teksty współczesne (Bogdan Chorążuk, Beata Biłyk-Woźniak) i wiersze (Leopold Staff, Julian Tuwim).

Okazją do zaprezentowania większego zbioru piosenek stał się dla niego udział w festiwalu "Recital '95" w Siedlcach, gdzie powrócił po roku, by wyśpiewać I nagrodę i nagrodę za kompozycję ("Byle do Wiosny"). Odtąd koncertuje regularnie zarówno sam, jak i w ramach rodzinnego przedsięwzięcia
Tadeusza Woźniaka.

Wraz z Szymonem Zychowiczem i Tomaszem Lewandowskim współtworzy trio występujące z
programem "Koncert trzech bardów". Jako producent i aranżer najpełniej dotychczas wyraził się tworząc wraz z Krzysztofem Majchrzakiem przedstawienie muzyczne a potem płytę pt. "Dell'Amore", oparte na poezji Emila Zegadłowicza z muzyką Tadeusza Woźniaka.

Impreza z udziałem autorów, jurorów i zaproszonych gości odbędzie się w sali Hydro(za)gadka
przy ul. Festiwalowej 3 w Zielonej Górze, o godz. 18.00. Wieczór zakończy się koncertem Piotra Woźniaka poety, kompozytora, aranżera, producenta.

Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.