Facebook Google+ Twitter

Zielona Góra zaprasza na Winobranie

W niedzielnym, barwnym korowodzie winobraniowym spotkają się winiarze, postacie mityczne, historyczne i tańczący goście z całego świata.

PlakatJak co roku, na początku września, handlowcy, artyści, rzemieślnicy i kolekcjonerzy rozłożą swoje stoiska w centrum Zielonej Góry. Rozpocznie się Jarmark Winobraniowy, jedna z największych w Polsce imprez plenerowych o charakterze handlowo-kulturalnym.

Kiedy w mieście będzie rządzić Bachus (2 - 10 września), nie zabraknie winogron, wina i rozrywki. Muzeum Etnograficzne w Ochli pod Zieloną Górą zaprezentuje pokaz tłoczenia winogron oraz kiermasz związany z winiarstwem i uprawą winorośli.

Program Winobrania jest tak bogaty, że każdy znajdzie tu coś dla siebie: koncerty gwiazd, spotkania teatralne, kabarety, imprezy sportowe i rekreacyjne, wieczorki taneczne, wybór Miss Lubuskiego Trójmiasta (Nowej Soli, Sulechowa i Zielonej Góry), a także XXII Międzynarodowy Festiwal Folkloru, który tradycyjnie poprowadzi Józef Broda.

Na Winobranie do Zielonej Góry corocznie przyjeżdżają tysiące turystów z kraju i z zagranicy. Serdecznie zapraszamy do udziału w Jarmarku Winobraniowym 2006.

Program Winobrania

  http://www.winobranie.zgora.pl/


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Zielona Góra zaprasza, jeśli nie w tym roku, to w następnym, a dzisiaj pogoda piękna :-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jola ;-) // Bardzo ciekawa strona,przeczytalam sobie archiwalny artykul z "Bluszczu",ach pomazyc mozna o tym zielonogorskim szampanie...hmmm,mysle ,ze kiedys tam wpadne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paulina, dziękuję za informację :-) Może ten będzie lepszy: http://www.winobranie.zgora.pl/ Program po prawej stronie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jolu,link do programu winobrania chyba ma jakis blad(strona otwiera sie ok,lecz zawartosc strony nie laduje sie),a tak pozatym to bardzo fajnie ,ze napisalas o tym winobraniu...szkoda ,ze dla mnie tak daleko (pociesze sie wirtualna degustacja zielonogorskiego winka)
;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Gdańsk i Nową Sól łączy może też most zwodzony. ;-) W Nowej Soli - unikatowy w skali europejskiej most ruchomy z podnoszonym przęsłem. Powstał w 1927 r. Od 1988 r. przeznaczony wyłącznie dla ruchu pieszego, po remoncie w 1993 r. jest w dobrym stanie technicznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ma :-) http://www.lubuskietrojmiasto.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=25&Itemid=94

Komentarz został ukrytyrozwiń

O rany! To "moje" Trójmiasto ma konkurencję? Nie wiedziałam :) Miłej zabawy, szkoda, że to tak daleko od TRÓJMIASTA :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.