Facebook Google+ Twitter

Zielone Elfy z Bydgoszczy niebawem pojawią się na Mazowszu

Nowy nabytek mazowieckich kolei, czyli superszybkie pociągi elektryczne, od czerwca pojawią się na Mazowszu.

 / Fot. Materiały prasowe PESA„Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. oraz Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz Spółka Akcyjna Holding wraz z Zakładami Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki” S.A. podpisały umowę na dostawę 16 sztuk nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych typu Elf.

Elektryczne pociągi ELF (ang. Electric Low Floor), potrafiące poruszać się z prędkością 160km/h będą prowadzone przez dwóch maszynistów – jest to niezbędne w świetle polskiego prawa wymagającego dwuosobowej obsługi przy prędkościach powyżej 130km/h.

Mazowiecka wersja pociągów to czteroczłonowe składy zespolone w tak zwanym systemie Jacobsa. Dzięki temu możliwy jest swobodny ruch pomiędzy wagonami.

Prezes zakładów produkcyjnych PESA Tomasz Żaboklicki twierdzi, że pociągi te są nie tylko bezpieczne i komfortowe, ale także tanie w eksploatacji.

Pociągi będą posiadać klimatyzację, wygodne siedzenia, monitoring, a także będą dostosowane do osób niepełnosprawnych oraz pasażerów z ograniczoną mobilnością. Każdy pociąg będzie posiadał jedną łazienkę.

Pierwsze 3 składy będą poruszać się po mazowieckich liniach trakcyjnych od końca czerwca natomiast 13 kolejnych zostanie wprowadzonych do użytku do końca 2011 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.