Facebook Google+ Twitter

Zielone Mazowsze: "bezkolizyjna obwodnica śródmiejska to mżonki"

Stowarzyszenie Zielone Mazowsze niedawno opublikowało raport zgodnie, z którym planowana budowa obwodnicy śródmiejskiej jest pozbawiona sensu. Jednocześnie autor, Wojciech Szymalski, podpowiada rozwiązania sprawdzone w innych miastach europejskich.

Zdaniem stowarzyszenia podstawowym błędem władz miasta jest obranie za cel zapewnienia nieskrępowanej komunikacji samochodowej. Założenie to jest zdaniem autora raportu niewykonalne i dlatego należy przyjąć bardziej realne rozwiązania, jak usprawnienie 10 proc. niezbędnego ruchu samochodowego tak, aby nie utrudniał on poruszania się pieszym i pasażerom komunikacji publicznej.

Obwodnica śródmiejska


Przebieg obwodnicy Śródmieścia / Fot. Wikipedia/SliwersBezkolizyjna obwodnica śródmiejska to według stowarzyszenia pomysł, który nie sprawdził się w żadnym z miast europejskich, które podobne rozwiązania starały się wprowadzić w latach 30, 50 lub 70 ubiegłego wieku.

Także niezrealizowany plan zakończenia budowy praskiej części obwodnicy na Euro 2012 pokazuje trudności jakie napotyka się podczas budowy autostrad w centrach miast.

Plany estakad przy ulicy Słomińskiego i Towarowej są według Zielonego Mazowsza niemal identyczne jak zakończone niepowodzeniem koncepcje w Londynie sprzed kilkudziesięciu lat.

Ruch w centrumZgodnie z raportem rozwiązaniem problemów komunikacyjnych w centrum stolicy jest dokończenie już rozpoczętych projektów i sensowne zmienienie istniejących tras. Wśród pomysłów pojawia się zwężenie Al. Jana Pawła II (po wybudowaniu drugiej jezdni na ulicy Okopowej i Raszyńskiej) oraz ciągu ulic Wolska - Al. Solidarności (po oddaniu do użytku S-8 Konotopa- Powązkowska).

Zamiast budowy dwóch obwodnic miejskich, autor proponuje połączenie już istniejących odcinków w jedną. Raport Wojciecha Szymalskiego proponuje zmodyfikowaną wersję istniejącej już w 70 proc. Obwodnicy Etapowej. Częściowo pokrywającej się z obwodnicą śródmiejską, miejską i ekspresową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

O rany! Tytuł do korekty - szanowna redakcjo. Oczy bolą patrzeć na te "mżonki"/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, autorko i redakcjo - mrzonki tu przez "rz" się pisze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.