Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4680 miejsce

Zielone Świątki - 50 dni po Wielkanocy

50. dzień po zmartwychwstaniu Chrystusa dla chrześcijan to Święto Zesłania Ducha Świętego.Dzisiaj w Kościele katolickim obchodzimy tego wydarzenia pamiątkę.

Tak jak czlowiek bez miłości nie może normalnie funkcjonować ,tak uczniowie Chrystusa bez darów Ducha Swiętego nie potrafią wypełniać swoich chrześcijańskich obowiązków.Jest ich siedem - mądrość,rozum,rada,męstwo, pobożność,roztropność,bojaźń Boża.Są to dary bez których żaden wierzący nie wypełni w pełni i do końca zadań bycia chrzescijaninem w współczesnym świecie Nie wystarczy chcieć być dobrym,trzeba jeszcze prosić Boga o narzedzia które pomogą nam w sposób prosty dojść do celu.

Po zmartwychwstaniu Chrystusa,ukazywał sie On uczniom przez 40 dni i Wniebowstąpił.Zostawił ich znów samych,ale obiecał im Ducha,który da im siłę i odwagę,aby iść między ludzi i dawać świadectwo o Nim.Oni chcieli,ale byli jakby sparaliżowani.

Co jest znaczące, kiedy nic nie mogli zrobic i mieli tylko w swoim sercu lęk, trwali na modlitwie. Nie upadali na duchu ale ufali Bogu.I właśnie 50 dni po Zmartwychwstaniu Bóg zesłał na Nich Ducha Swiętego aby nie byli sami. Zaczeli mówić w różnych językach i od tej pory wiedzieli co mają robić. Przestali sie bać.
Każdy katolik ma swoje Zesłanie Ducha Swiętego podczas bierzmowania,teraz ten sakrament jest przyjmowany w drugiej klasie Gimnazjum.

Te dary jednak można zatracić ,kiedy nie trwa sie na modlitwie. Przesłanie tego dnia jest proste dla katolików Nie jesteśmy sami,Bóg zawsze nas pociesza kiedy trwamy na modlitwie i zsyła nam dary aby mieć sily do życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.