Facebook Google+ Twitter

Zielone światło dla giżyckiego zamku

Na wszelki wypadek odpukuję trzy razy w niemalowane, aby nie zapeszyć i wystukując ten tekst na klawiaturze, kurczowo trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia.

Czy zmieni się wresczcie los giżyckiego zabytku ? / Fot. Andrzej NowakNa początku miesiąca poinformowałem czytelników Wiadomości24.pl o katastrofie budowlanej w giżyckim zamku. Tak jak i mieszkańcy Giżycka i ja załamywałem ręce nad losami tego obiektu, nad degradacją budynku i bezsilnością prawa. Bolało tym bardziej, że problemy mojego rodzinnego miasta z perspektywy Warszawy wyglądają wbrew pozorom, wyraziściej, dotkliwiej i pełniej, zwłaszcza, gdy dotyczą zdarzeń i miejsc które odcisnęły się w pamięci młodości na całe życie. Wraca się do nich we wspomnieniach... wraca się do nich w rzeczywistości. Są owe miejsca przepustką do przyszłości, mimo iż wiążą się z przeszłością.

Zamek, niezaprzeczalny symbol Giżycka też odcisnął swoje miejsce w mojej pamięci i dlatego żal, gdy cząstka w jakimś sensie nas samych, umiera na naszych oczach. Jednak nie można tracić wiary… bo cuda czasem się zdarzają. Nieprzypadkowo zacząłem ten tekst od odpukania, bowiem co śpieszę donieść (chociaż zawsze powtarzam, że nie każdy korespondent donosi…) z pewnego źródła otrzymałem informacje, że po latach perturbacji i zawirowań jest wreszcie szansa na to, że jednak zamek zostanie odremontowany i przystosowany do potrzeb komercyjnej współczesności. A że znam mojego informatora (oczywiście zgodnie z przysługującym mi prawem, źródła na razie nie ujawnię) i wiem, że nie rzuca słów na wiatr a mało tego, znam jego dokonania i osiągnięcia w sferze realizacji podobnych inwestycji, śmiem twierdzić, że dla giżyckiego zamku zapaliło się wreszcie zielone światło. Mam osobistą nadzieję, że się nie zawiodę. Dla pewności, ja sam podłączę jeszcze to światło do awaryjnego zasilacza, tak na wszelki wypadek, gdyby jednak ktoś chciał je zgasić. (cdn.)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.01.2008 23:15

Trzymam kciuki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.